Nadace MiddleCap.help pomáhá zranitelným skupinám lidí

V období celosvětové pandemie onemocnění COVID-19 vznikla nadace MiddleCap.help, která se zaměřila především na pomoc ohroženým skupinám lidí, mezi něž patří především děti a senioři. I v současné době poskytuje pomocnou ruku, přičemž podporuje mezinárodní práva dětí.

Nadace patří pod hlavičku společnosti MiddleCap, která působí nejen na Slovensku a v České republice, ale taktéž ve Velké Británii a Německu. Podporu poskytuje vzdělávacím institucím, sportovcům, nemocnicím a rodinám v nouzi. Založená nadace poté připravila 500 000 EUR na boj proti zákeřnému onemocnění COVID-19.

Co všechno nadace dělala během COVID-19?

V počátcích pandemie byl obrovský nedostatek respirátorů a roušek, a proto nadace neotálela a zajistila potřebnou dodávku těchto potřeb na dětská oddělení do nemocnic, dále pak seniorům, aby se mohli bezpečně vydat do obchodů, k lékaři a podobně. Stejně tak nadace dodávala i ochranné oděvy a testy, ba dokonce zajistila 200 speciálních obleků do nemocnic pro lékaře.

Děti jsou na prvním místě

Investice do zdraví dětí, to je priorita nadace MiddleCap.help, a proto často podporuje sportovní talenty a umělecky nadané ratolesti. Společnost MiddleCap taktéž přiložila ruku k dílu při realizaci Terapeutického hřiště v Národním ústavu dětských chorob v Bratislavě. Hřiště slouží k tomu, aby se děti seznámily s diagnostickými přístroji, a tím pádem potom neměly strach z žádného vyšetření.

Další činností nadace je charitativní běh zvaný No Finish Line. Předsedou dozorčí rady nadace je Miroslav Výboh, jemuž není kultura cizí. Miroslav Výboh má pestré portfolio zkušeností a působí například i jako honorární konzul v Principality of Monaco, a to od roku 2013.

MiddleCap.help záleží na zdraví, dětech a umění. Spojuje všechny tyto oblasti dohromady.