Jak oslavit darování jména novorozenci? Máme tip na ideální dárek

Narodil se vám právě potomek? Pak si tento okamžik pořádně zapamatujte, protože patří k těm nejradostnějším, které za celý život zažijete. V tuto chvíli máte už pravděpodobně vymyšlené jméno, kterým budete svou ratolest oslovovat následující desítky a desítky let. Jak takový moment oslavit?

Každé jméno má svůj jedinečný smysl

Zajisté víte o tom, že každé jednotlivé oslovení má svůj historický kontext. Celá řada populárních českých jmen pochází z hebrejštiny, latiny a také řečtiny. V původních jazycích vždy vyjadřují určitou vlastnost, kterou byste si pro svého potomka přáli. Filip znamená „milovník koní“, zatímco třeba Martin má svůj původ ve slově „bojovný“. Tímto způsobem bychom mohli pokračovat donekonečna.

Přesně proto se hodí vymyslet takový dárek, který má sám o sobě hluboký smysl. Zvolte předmět, který bude vaše ratolest uchovávat ještě dlouho po vašem skonu. Jaký?

Zlatý dukát se jménem oslavence

Opravdu zajímavou volbou je hlavně zlatý dukát, na jehož přední straně bude vygravírované jméno a na zadní příjmení ratolesti. Takový jedinečný produkt vyrábí Pražská mincovna, a to v zastoupení e-shopu ceska-jmena.cz. Na přání vám vytvoří medaili s ryzostí 23,66 karátů a hmotností 3,49 gramů. Průměr činí 20 milimetrů.

Dukát je ochráněný s pomocí průhledného blistru, do kterého je uložený. Společně s ním samozřejmě obdržíte i český punc a certifikát pravosti. Díky tomu poznáte, že máte v ruce opravdu poctivé zlato.

Jak si jej nechat vyrobit? Stačí si otevřít webové stránky zmíněného e-shopu pod výše vloženým odkazem. Ihned se dostanete do zákaznické sekce, kde uvidíte veškeré informace (a to včetně grafického vyobrazení budoucího vzhledu dukátu). Poté stačí dárek objednat a za několik pracovních dní máte balík doma.