Brusky jsou nástroje, který by v řemeslné dílně neměly chybět

Snad každý domácí kutil si zakládá na tom, jak dobře má vybavenou svou domácí dílnu. Ke své tvořivé práci potřebuje mít k dispozici různé druhy nářadí a nástrojů. Patří mezi ně i bruska, jež se používá k broušení materiálů, nožů či řezbářských nástrojů a k řezání. S bruskou se ale můžete pustit také do broušení dřevěné podlahy. Jen to chce použít ten správný typ.

Na podlahy s přímočarou bruskou

Jestliže jste se rozhodli pustit do renovace dřevěné podlahy ve svém bytě, tak byste si měli obstarat přímočarou brusku. Ta může být pásová nebo s plochým kotoučem. Zvládne obrousit velké plochy a do práce s ní se může pustit každý trochu manuálně zručný kutil.

Nože a nářadí nabrousí úhlová bruska

V domácí dílně bude více potřebná úhlová bruska. Tento malý a šikovný nástroj je v ní prostě nezbytný. Populární jsou například brusky Tormek. Lze s nimi řezat kovy, dlaždice i beton. Pro tento účel existují speciální typy kotoučů. Určitě se vyplatí mít v zásobě více druhů. Brusné kotouče Tormek bývají vyrobené z kamene i diamantu, a to v různé hrubosti. Některé zvládají i extra jemné broušení.

S obtahovacím brusným kotoučem Tormek je možné obtahovat profilové nástroje, které používají ke své práci řezbáři nebo soustružníci. Jistě se vyplatí mít k dispozici i lapovací kotouč, jenž slouží k leštění. Při výběru vhodného náhradního brusného kotouče je třeba se řídit i konkrétním modelem brusky, pro který je určený. V katalogu internetového obchodu je vše pečlivě popsáno.

České hudební nástroje

Být domácím kutilem a muzikantem se vůbec nevylučuje. V internetovém obchodě České hudební nástroje, jenž se může pyšnit svou třicetiletou existencí na trhu a bohatými zkušenostmi, proto nakoupíte kromě brusek také housle, violy, kytary, bicí, a to včetně příslušenství. Vyberou si zde i hudebně nadané děti.