Zajímavé solární řešení do panelového bytu. Vyrobenou energii lze využít výhradně pro vlastní potřebu a neposílat ji do sítě

Americká společnost Anfuote představila solární banku s názvem Balcony Solar Energy Storage System pro byty v panelových domech.

Ceny energií jsou stále vyšší, a tak se mnoho lidí obrací k fotovoltaickým článkům, aby ušetřili na účtech. Aby však byla taková řešení plně užitečná, měla by spolupracovat s energetickými bankami. Díky tomu lze vyrobenou energii využít výhradně pro vlastní potřebu a neposílat ji do sítě.

Solární energetická banka sníží účty za elektřinu
V lepší situaci jsou majitelé rodinných domů, kde je dostatek prostoru pro instalaci takových bank. Díky společnosti Anfuote mohou nyní takové systémy využívat i majitelé bytů v bytových domech. Společnost představila Balkonový solární zásobník energie, banku energie určenou k montáži na balkon.

Výrobce již na nové zařízení spustil kampaň na platformě Indiegogo. Tam si můžete objednat vlastní kus baterie a dozvědět se více o technických detailech zařízení, píše portál Kark.com.

Solární powerbanka je škálovatelná a několik modulů lze spojit dohromady a vytvořit tak větší kapacitu. Ta se může pohybovat od 2,6 kW do maximálně 21,6 kWh. Výkon zařízení může dosahovat 2 400 W a navíc má zabudovanou UPS, která se zapne za 0,01 ms, čímž je zajištěno nepřerušované napájení. Volitelně lze k zařízení připojit také měnič o výkonu 800 W a solární panely o výkonu 210 W, které vyrábějí energii, jež se následně ukládá do banky. Ty lze namontovat například na balkonové zábradlí.

Celý systém je řízen a monitorován na dálku prostřednictvím mobilní aplikace a je vybaven přizpůsobeným inteligentním systémem distribuce energie. Výrobce tvrdí, že jeho zařízení průměrné domácnosti ušetří až 1 500 eur ročně, tedy zhruba 37 000 korun.

Systém pro ukládání solární energie Balcony může pracovat v teplotním rozmezí -20 až +55 stupňů Celsia. A certifikace IP67 zajišťuje odolnost proti vodě a prachu. Zařízení stojí v evropské verzi cca 40 000 korun.

Zdroj: Kark.com