Záhadný objekt se připojil k čínskému satelitu a hned zmizel. Vysvětlení zatím není

Minulý rok Čína vypustila družici nazvanou Shijian-21, která má testovat nové způsoby čištění vesmírného odpadu. Americké vesmírné síly objevily a katalogizovaly nový objekt, o němž se předpokládá, že jde o raketové těleso určené k vynesení družic na geostacionární dráhu, píše server Futurism.

Objekt se však kupodivu stále nachází na geostacionární dráze vedle družice Shijian-21 namísto toho, aby manévroval mimo ni a ujistil se, že se nesrazí s jinými družicemi. Podivná situace vyvolává více otázek než odpovědí. Především se neví, co ve skutečnosti tento podivný objekt je.

Je to nejistá situace. Světové mocnosti včetně Ruska a Číny testují protisatelitní technologie, což vede k novému typu studené války. Schopnost vyřadit nepřátelské satelity by mohla armádě dané země poskytnout podstatnou taktickou výhodu, ale rizika by byla obrovská.

To znamená, že vojenské mocnosti velmi pozorně sledují pohyb ostatních světových mocností, které v současné době obíhají kolem Země. A možná už došlo k několika střetům. Čínská družice stínuje americkou družici a upravuje svou oběžnou dráhu, aby s ní udržela krok.

Existuje slušná šance, že účel objektu sledujícího Shijian-21 nebude nikdy veřejně odhalen. A to americké síly drží na nohou. Nezbývá než doufat, že podobný incident nakonec nepovede k eskalaci.

Zdroj: futurism.com