WhatsApp má novou funkci. Uživatelům nabídne odesílání fotografií v lepším rozlišení. Musíte to ale povolit

Platforma WhatsApp oznámila, že umožní miliardám svých uživatelů posílat fotografie ve vylepšeném formátu HD. Uvádí, že nová funkce je vhodná pro výjimečné okamžiky, které si chcete s přáteli a rodinou vychutnat do nejmenších detailů.

Ti, kteří mají aplikaci na svém iPhonu nebo zařízení s Androidem, budou moci brzy vidět obrázky v plné kráse plné pixelů, jakmile bude v následujících týdnech vypuštěna aktualizace, uvádí web Mirror. Předpokládá se, že uživatelé budou moci brzy posílat videa i v této vyšší kvalitě. Nevýhodou je, že toto vylepšení bude spotřebovávat více dat a paměti.

Mark Zuckerberg, šéf společnosti Meta, tyto změny potvrdil na své Facebookové stránce: „Sdílení fotografií ve službě WhatsApp právě dostalo vylepšení – nyní je můžete odesílat v HD.“

Každý odeslaný obrázek bude automaticky ve výchozím nastavení nastaven na možnost „Standardní“ s nižším rozlišením a uživatelé budou muset ručně zvolit nastavení HD. Toto tlačítko se objeví v horní části displeje při připojování fotografií ke zprávě.

Pokud příjemce využívá mobilní data a jejich rychlost je nízká, bude mu také nabídnuta možnost přijmout zprávu ve standardní kvalitě, místo aby byl nucen stahovat paměťově náročnější soubor v HD kvalitě.

Stejně jako všechny ostatní zprávy bude i nové odesílání obrázků plně šifrované, takže je budou moci zobrazit pouze osoby v chatu. Zdroj: Mirror.co.uk