Vatikán vyšle poselství do vesmíru s pomocí rakety Falcon 9 Elona Muska

Rok 2023 je slibný, co se týče rekordního počtu letů do vesmíru. Před našima očima se odehrává revoluce. Společnost SpaceX do konce března uskutečnila 22 letů, v průběhu roku 2023 se očekává více než 100 letů a plány Elona Muska jsou dalekosáhlé.

Jeden z těchto letů, 10. června ze základny Vanderberg v Kalifornii, vynese družici, kterou si objednal Vatikán. Družici postavila Polytechnická univerzita v Turíně ve spolupráci s Italskou kosmickou agenturou, jak uvádí web Skyrocket.

Družice Strážce naděje

Hlavním užitečným zatížením této nanodružice (jedné z mnoha, které následně vynese raketa Falcon 9) bude poselství, které papež František přednesl 27. března 2020 v deštivém odpoledni na prázdném Svatopetrském náměstí tváří v tvář celosvětové pandemii covid-19.

Cílem vatikánské mise je obíhat Zemi ve vzdálenosti do 525 km od zemského povrchu. Tak vysoko obíhá kolem Země Hubbleův teleskop. A je to o 100 km výše než obíhá Mezinárodní vesmírná stanice.

Strážce naděje, jak se vatikánská družice jmenuje, měří 34 x 10 x 10 cm a váží necelé 3 kilogramy. Poselství papeže Františka bude mít mimo jiné podobu knihy vytištěné na křemíkové destičce o rozměrech 2 x 2 x 0,2 mm.

Družice Strážce naděje má naplnit přání Vatikánu, a to překročit hranice Země a oslovit z vesmíru co nejvíce mužů a žen na naší neklidné planetě.

Zdroj: redakce, skyrocket.de