V Japonsku bylo představeno nové SUV Toyota Land Cruiser 250

Jeho cena se pohybuje od 1 790 000 do 2 190 000 Kč (v závislosti na modelu).

Toyota rovněž oznámila, že speciálně pro Čínu připravuje novou bohatou konfiguraci SUV Land Cruiser Prado s šestimístným uspořádáním interiéru. Tento model není k dispozici v Japonsku ani v USA.

Toyota oznámila, že modelová řada Land Cruiser bude doplněna o novou řadu 250. Kromě toho budou uvedeny na trh speciální modely ZX First Edition a VX First Edition, celkem bude v prodeji 8 000 vozů. Informovala o tom čínská publikace Autohome, v jejíchž rukou se ocitly fotografie nové šestimístné verze modelu Land Cruiser Prado.

Je známo, že auto již bylo certifikováno Ministerstvem průmyslu a informačních technologií Čínské lidové republiky. Rozměrově se model nijak neliší od běžných pětimístných SUV. O pohon se stará hybridní pohonná jednotka založená na motoru o objemu 2,4 litru s celkovým výkonem 330 koní.

Novinka se veřejnosti představí na autosalonu v Pekingu, který začíná 25. dubna. Je známo, že výbava SUV bude zahrnovat digitální přístrojový panel, audiosystém JBL se 14 reproduktory, čalouněná sedadla z perforované kůže s vyhříváním a ventilací, třízónovou klimatizaci, panoramatickou střechu s elektrickým střešním oknem a dokonce i ledničku. Prodej vrcholné verze bude zahájen v létě.

Speciální model VX First Edition je vybaven vznětovým motorem o objemu 2,8 litru a zážehovým motorem o objemu 2,7 litru. Automobil se bude dodávat také v exkluzivní barvě karoserie “ Písečná barva“ a s exkluzivním interiérem “ Tmavý kaštan“. Je vybaven pokročilými bezpečnostními systémy Toyota Safety Sense a Toyota Teammate.

Zdroj: autohome