V Izraeli vyvíjí nové taktické terénní vozidlo. Má lehkou, ale robustní konstrukci

Izraelská společnost REGO Automotive vyvinula nové taktické terénní vozidlo s názvem PATROL-X.

Toto nové vozidlo pro pozemní mobilitu představuje významný skok vpřed v terénních schopnostech a je navrženo tak, aby vyhovovalo vyvíjejícím se potřebám operací speciálních jednotek a rostoucímu trhu nadšenců off-roadových závodů a motorsportu.

Vozidlo PATROL-X využívá nejmodernější designové technologie pro terénní rallye, které zajišťují optimální výkon v různých terénních podmínkách. S lehkou, ale robustní konstrukcí a zesíleným trubkovým podvozkem nabízí vozidlo lepší manévrovatelnost, aniž by byla ohrožena bezpečnost uživatele.

Všechny kryty jsou hliníkové a z důvodu hmotnosti, nákladů, efektivity a snadné výroby musí být naprosto rovné. „Nemohli jsme použít žádné křivky, oblouky, poloměry,“ uvádí designová společnost Padwa design.

Výrazným rysem systému PATROL-X jsou jeho schopnosti utajení, které jsou dány nízkou hlučností a nízkým tepelným profilem hybridní platformy. Tato pokročilá technologie umožňuje operátorům nepozorovaně se pohybovat, což je klíčové pro provádění tajných operací nebo vyhýbání se odhalení nepřítele během kritických misí.

Vozidlo je díky své obratnosti a rychlosti na bojišti velkým přínosem, a proto si vysloužilo přezdívku „džíp 21. století“. Jeho schopnosti rychlého nasazení umožňují vojákům předstihnout protivníka při počátečních útocích a poskytnout mu taktickou výhodu díky rychlé mobilizaci sil dříve, než nepřítel stihne odpovědět těžkými zbraněmi.

Zdroj: Defence blog, Padwa design