Toto bezpilotní plavidlo má výdrž baterie 110 hodin a uplave přes 500 kilometrů. Jak je to možné?

Divize Mission Technologies společnosti HII uvedla na trh REMUS 620, nové bezpilotní podvodní plavidlo (UUV), které vychází z konstrukční filozofie svého velmi úspěšného předchůdce REMUS 300.

Výdrž baterie až 110 hodin a dosah 510 kilometrů

REMUS 620 je modernizovanější model tohoto UUV s výdrží baterie až 110 hodin a dosah 510 kilometrů, což dohromady zajišťuje bezkonkurenční vícedenní výdrž a utajení. Delší výdrž baterie umožňuje UUV absolvovat podstatně delší trasu do oblasti mise a zpět, než jaké dříve dosahovala jiná bezpilotní vozidla.

Energetické moduly nového modelu jsou vyměnitelné, což umožňuje rychlou obměnu a zapojení alternativních zdrojů energie, jakmile budou k dispozici. Díky těmto pokročilým vlastnostem může nové UUV poskytovat bezkonkurenční schopnosti pro protiminová opatření, hydrografický průzkum, sběr zpravodajských informací, sledování a elektronický boj.

Pokročilé UUV je navrženo tak, aby mohlo spolupracovat několik modelů najednou a mohlo být nasazeno z ponorek, malých člunů s posádkou nebo bez posádky, obojživelných lodí, hladinových bojových plavidel a vrtulníků. REMUS 620 může také sloužit jako platforma pro vypouštění a ovládání dalších bezpilotních prostředků z podmořského prostoru.

Zdroj: Navalnews.com