Tento robot vám pomůže pěstovat konopí v obývacím pokoji

Umělá inteligence dnes pomáhá při plnění nesčetných každodenních úkolů. Společnost Boundless Robotics Inc. dokonce nabízí robota Annaboto pro domácí pěstování marihuany tam, kde je její rekreační užívání legální, jak píše server Green Entrepreneur.

Cílem je umožnit lidem pěstovat vlastní čerstvé konopí bez pesticidů v soukromí jejich domova. „Využíváme robotiku a umělou inteligenci k tomu, abychom komukoli a kdekoli výrazně usnadnili pěstování jakéhokoli kmene v jakémkoli ročním období,“ řekl ředitel společnosti.

Vlajkový produkt bostonské společnosti, robot Annaboto, v současné době používají zákazníci v Massachusetts a Rhode Islandu. Společnost se zaměřuje na zákazníky, kteří užívají konopí pro zdravotní a wellness účely. Robot využívá umělou inteligenci, robotiku a hydroponii a umožňuje pěstovat konopí pouhým stisknutím tlačítka a přidáním vody. Funguje tak, že každých 15 minut pořídí snímek prostředí, shromáždí a porovná data a na základě těchto informací upraví nastavení.

Vypěstování rostliny od semínka po sklizeň trvá obvykle 90 až 100 dní. Annaboto je poháněno elektřinou, ale pokud jde o spotřebu energie, vše závisí na životním prostředí. Společnost Boundless Robotics plánuje pracovat na přizpůsobení své technologie tak, aby pomohla průmyslovým pěstitelům automatizovat jejich skleníky. A přestože se společnost zaměřuje na konopí, tento robot dokáže pěstovat téměř jakoukoli jinou rostlinu.

Zdroj: greenentrepreneur.com