Technologie společnosti Google dokáží předpovídat povodně v 80 zemích

Systém založený na předpovídání povodní pomocí umělé inteligence a historických dat přináší větší bezpečnost obyvatelům ve více než 80 zemích světa. Celkem se platforma Flood Hub v současnosti týká téměř 0,5 miliardy lidí, včetně Česka.

Její schopnosti se nadále rozvíjejí díky možnostem strojového učení. V případě potenciálního nebezpečí dostávají obyvatelé v konkrétních oblastech upozornění, aby si zajistili svůj majetek nebo se evakuovali. technologie společnosti Google umožňují předpovídat povodně. Miliony lidí ve větším bezpečí

Díky využití umělé inteligence dokáže Google včas předpovědět riziko povodní. Systém Flood Hub je nástroj, který umožňuje varovat před povodněmi téměř 0,5 miliardy lidí v 80 zemích.

Podle odhadů žije 1,5 miliardy lidí na celém světě v neustálém nebezpečí výskytu povodní. Tyto katastrofy každoročně postihují miliony lidí a způsobují škody, které je obtížné odhadnout.

Tomuto prvku se snaží čelit společnost Google, která před několika lety zahájila pilotní provoz systému včasného varování před povodněmi. Zpočátku pokrýval oblast kolem města Patna v Indii, ale postupem času se jeho pokrytí výrazně rozšířilo.

Zdroj: Emergingtechbrew