Satelitní snímek zachytil ruské letouny natřené na růžovo. Jedná se o taktiku, která má zmást nepřítele

Na internet se dostaly satelitní snímky z ruské letecké základny v Belbeku, na kterých jsou vidět dvě růžové stíhačky MiG-31. Pravděpodobně jde o letouny poškozené při květnovém útoku, které se armáda chystá natřít, píše portál TechWP.

Rusové používají různé formy kamufláže, aby zmátli nepřítele. Na první pohled by růžové MiGy-31 mohly vypadat jako malby na betonu, ale tentokrát jde o skutečné letouny připravené k přemalování. Mohou být buď znovu nasazeny do boje, nebo použity jako klamné cíle.

Růžové letouny jsou pravděpodobně ty, které poškodili Ukrajinci 15. května během útoku na Belbek. Mohly být přemalovány, nebo již posloužily jako zdroj náhradních dílů a budou použity jako vábnička pro nepřítele.

Růžové MiG-31 v Belbeku

Letouny MiG-31, označené písmenem „K“, patří mezi nejnebezpečnější zbraně, které mohou Rusové použít proti Ukrajině, neboť mohou nést rakety Ch-47M2 Kinzhal. MiG-31 je velký záchytný stíhací letoun, s rozpětím křídel téměř 13,5 m a celkovou délkou přesahující 20,5 m. Pohánějí ho dva motory Solovjev D-30F6, které mu umožňují dosáhnout rychlosti přes 3 400 km/h a operovat ve výšce téměř 21 km.

Základní výzbroj tvoří šestihlavňový letecký kanon GSz-6-23 a různé rakety, včetně střel R-73 a Ch-58, či bomb z rodiny KAB. Růžové letouny na základně v Belbeku tedy nejsou jen kuriozitou, ale součástí komplexní strategie a opravného procesu ruské armády.

Zdroj: TechWP