Potenciálně nebezpečný asteroid míří k Zemi! Lze jej vidět na snímku z dalekohledu

Obří asteroid, jehož průměr se odhaduje až na 1,3 km, se k nám blíží a příští měsíc nás těsně mine, uvedl server Gadgets.

Potenciálně nebezpečný asteroid s označením 138971 se k nám přiblíží na vzdálenost 4,5 milionu km a bude se pohybovat ohromující rychlostí přes 26 800 kilometrů za hodinu. K blízkému setkání dojde 4. března.

Snímek tohoto asteroidu byl pořízen 30. ledna, když byl vzdálen asi 35 milionů kilometrů. Na snímku je asteroid vidět jako malá bílá tečka zvýrazněná šipkou uprostřed.

Klasifikace asteroidu jako „potenciálně nebezpečného“ neznamená, že by nás mohl zasáhnout, ale že se k nám může velmi přiblížit. Klasifikace také zohledňuje velikost asteroidu. Minulý měsíc se k Zemi relativně blízko přiblížil a proletěl jiný asteroid rovněž přes 1 km široký.

Ačkoli zatím nebyla zjištěna žádná hrozba srážky s asteroidem, NASA pracuje na budování kapacit pro řešení takové situace, pokud by v budoucnu nastala. Zahájila misi DART (Double Asteroid Redirection Test), jejímž cílem je narazit do asteroidu a pošťouchnout jej ke změně trajektorie.

Zdroj: gadgets.ndtv.com