Pomáhá najít ztracené nebo kradené věci. Apple pracuje na novém lokátoru AirTag, bude mít větší dosah

Nejnovější zprávy tvrdí, že Apple pracuje na nové generaci lokátoru AirTag. Zařízení bude mít mnohem větší dosah než jeho předchůdce.

Společnost Apple v roce 2021 uvedla na trh vlastní lokátor AirTag, který měl uživatelům usnadnit hledání ztracených věcí. Rychle se však ukázalo, že je zneužíván ke sledování lidí a sledování aut. Objevily se i pozitivní příklady jeho využití, neboť pomohl například získat zpět ukradený nákladní automobil a také vystopovat zloděje vánočních ozdob.

Největší nevýhodou tohoto zařízení však byla použitá technologie. Apple totiž nepoužíval GPS, ale založil jeho fungování na síti založené na vlastních zařízeních. Toto řešení však mělo svá omezení, což znamenalo, že zařízení nebylo použitelné všude. Ty snad v nové verzi lokátoru, na které Apple již začal pracovat, zmizí.

Zdroj tvrdí, že AirTag 2 se začne prodávat nejdříve v roce 2025 a bude čelit některým inovacím. Největší z nich má být použití ultraširokopásmové technologie, která zajistí větší dosah. To by bylo důležité zejména v příměstských nebo venkovských oblastech, kde nižší hustota zařízení americké společnosti, omezuje užitečnost této technologie. Je také možné, že výrobek nabídne lepší sledování a delší výdrž baterie.

Prozatím jsou informace o novém lokátoru velmi kusé, takže si budeme muset počkat, až se o něm objeví další podrobnosti. Pokud byste však nechtěli čekat na novou generaci a raději si koupili tu současnou, najdete ji za atraktivní cenu na této stránce.

Zdroj: Apple