Podívejte se jak si Rusko zničilo vlastní systém protivzdušné obrany dronem kamikadze. Co je to za drony?

Ruské jednotky údajně zaměřily a vyhodily do povětří vlastní systém protivzdušné obrany S-300 v jižní části ukrajinské Chersonské oblasti.

Rusko doslova uvedlo, že ruský dron kamikadze Lancet zasáhl ukrajinský radar 5N63S pro střelbu země-vzduch systému S-300PS.

Záběry zveřejněné ruskými médii níže zřejmě ukazují zaměření a zničení ukrajinského radaru S-300, ale experti upozornili na to, že vozidlu chybí mnoho důležitých součástí, například napájecí zdroje a teleskopická anténa.

S odvoláním na zprávu JB Schneidera Militarnyj oznámil, že Rusové zničili vlastní maketu zapojovacího radaru 5N63S se záškodnickou municí Lancet.

Podle JB Schneidera bylo vozidlo nebo jeho maketa zničena ve dnech 14. a 15. listopadu. Ostatně video se na sociálních sítích objevilo 16. listopadu a ze záběrů vyplývá, že v den natáčení bylo dobré počasí. Ostatní dny blížící se 16. listopadu byly pro Chersonskou oblast zamračené.

Navíc na sociálních sítích hojně kolují fotografie, na nichž je údajně tento radarový systém s výrazným ruským označením Z.

Zdroj: redakce; Defence Blog; Militarnyj