Obličejová rouška od známé firmy Canon má sloužit k tomu, aby vás nemohl nikdo odposlouchávat

Společnost Canon uvádí na trh neobvyklý gadget určený k ochraně soukromí při rozhovorech na veřejných místech. Díky zařízení MD-100-GY Privacy Talk nikdo neodposlechne, o čem si povídáte, píše Notebookcheck.

Japonci jsou proslulí vynalézáním různých gadgetů, které vypadají nápadně a jsou bezesporu originálními nápady, i když ne vždy jsou užitečné.

Privacy Talk zaručuje soukromí při rozhovorech
Neméně neobvyklým gadgetem je zařízení MD-100-GY Privacy Talk, které vyvinula japonská společnost Canon. Tento výrobek však nemá nic společného s ochlazováním našich těl v horkém počasí, protože jeho účel je zcela jiný. Jedná se o obličejovou masku připomínající ty, které chrání před covidem, ačkoli tato je určena k tomu, aby zaručila soukromí našich rozhovorů na veřejných místech. Jinými slovy, s něčím takovým na obličeji si můžeme být jisti, že nás nikdo nebude odposlouchávat.

Zařízení vytváří soukromý prostor na jakémkoli místě. Výrobek je vyroben z materiálu pohlcujícího zvuk a samotná maska má malý ventilátor pro větší pohodlí. Díky speciální konstrukci je hlasitost řeči snížena o 20 dB. Na druhou stranu vestavěný mikrofon s potlačením šumu snímá pouze hlas uživatele, nikoli okolní hluk. Nic tak neruší konverzaci.

Oproti prvnímu dojmu může být taková pomůcka docela užitečná. Pokud používáte počítač v knihovně nebo internetové kavárně či kavárně, mohou kolemjdoucí slyšet, co říkáte. Totéž platí při práci v kanceláři. Teoreticky byste samozřejmě mohli vyhledat soukromější místo, ale ne vždy je to možné a v takových situacích může maska dobře fungovat.

Privacy Talk se k počítači nebo chytrému telefonu připojuje přes USB-C nebo Bluetooth 5.2, přičemž vestavěná baterie vydrží přibližně tři hodiny provozu a její dobití trvá 1,5 hodiny. Samotná maska váží 106 gramů, zatímco její rozměry jsou 66 x 104 x 69 mm.

Zdroj: Notebookcheck