Nvidia vydá software a hardware pro sestavení humanoidních robotů

Přední technologická společnost Nvidia v oblasti umělé inteligence odhalila plány na vydání softwarové a hardwarové platformy, kterou lze použít k sestavení humanoidních robotů podobných lidem, kteří budou mít kapacitu pokračovat v učení prostřednictvím generativní umělé inteligence (AI).

Platforma, která se skládá z počítačového systému pro napájení robota a umělé inteligence, spolu se sadou softwaru, který zahrnuje různé nástroje, jako je genAI, bude mít sílu stavět roboty podobné lidem. Technologický gigant to oznámil během své výroční vývojářské konference, kde propagoval schopnosti, které genAI poskytne robotům od učení a vývoje až po komunikaci, uvádí portál Mirror.

Vedoucím výzkumu a vedoucím vtělené umělé inteligence ve společnosti Nvidia, sdělil na sociální síti X, že prostřednictvím projektu GR00T budou roboti schopni porozumět pokynům prostřednictvím jazyka, videa a demonstrací, aby mohli provádět různé úkoly, jako to dokáže člověk.

Počítač, který stojí za tímto převratným softwarem genAI, společnosti Nvidia, poskytne robotovi dostatek energie, aby byl schopen počítat a provádět složité úkoly, společnost sdílela, a zároveň umožní robotovi komunikovat s jinými stroji a lidmi ve světě.

Společnost oznámila, že plánuje vydat předem vycvičené modely robotiky a další software pro zlepšení schopností snímání kamer a funkcí robotického ramene.

zdroj: Mirror