Nic pro zastánce ploché Země. Kamera NASA ukazuje Měsíc, jak se točí kolem naší planety

Ačkoli tento záběr Měsíce obíhajícího kolem Země vypadá falešně, je ve skutečnosti skutečný. Jen není nový, ve skutečnosti byl zachycen před více než šesti lety, napsal server Scitech Daily.

Již v roce 2015 zachytila kamera NASA na palubě sondy DSCOVR (Deep Space Climate Observatory) tuto unikátní sérii snímků zobrazující temnou stranu Měsíce. Jako temná strana Měsíce se často označuje ta jeho polokoule, která je odvrácená od Země. Správněji se však nazývá odvrácená strana, protože je vystavena stejnému množství slunečního světla jako strana přivrácená k Zemi.

Ačkoli hlavním účelem družice DSCOVR je sledování slunečního větru pro Národní úřad pro oceán a atmosféru, je na ní umístěna také kamera EPIC NASA, která pořídila tyto snímky. Tato čtyřmegapixelová CCD kamera a dalekohled udržuje stálý pohled na Zemi během oběhu a každý den pořídí 13-22 snímků.

Aby NASA zachytila přirozenou barvu Země, kombinuje tři různé monochromatické expozice pořízené s odstupem 30 sekund. Výsledný kombinovaný snímek má mírný zelený posun vpravo od Měsíce a tenké modré a červené posuny vlevo od něj, což je způsobeno pohybem Měsíce mezi jednotlivými expozicemi.

Pokud si chcete prohlédnout další snímky pořízené systémem EPIC, NASA denně zveřejňuje barevné snímky různých pohledů na Zemi, jak se během dne otáčí.

Zdroj: scitechdaily.com