Německá vláda chce nutit výrobce, aby byly mobily aktualizovány po dobu sedmi let

Životnost chytrých telefonů již dlouho vzbuzuje mnoho emocí. Výrobci zapomínají na svá několik měsíců stará zařízení a zákazníci jsou podráždění.

Po nějaké době si koupíme nový smartphone, protože co jiného nám zbývá. Výrobci ohlašují stále delší podporu svých zařízení, ale jak to doopravdy bude? Již dlouho jsme však svědky toho, že se touto problematikou začínají stále více zabývat politici – a je možné, že to budou právě oni, kdo přispěje k prodloužení životnosti našich zařízení.

Německá vláda chce sedm let aktualizací s bezpečnostními záplatami
Evropská unie pracuje na projektu, který by přiměl výrobce chytrých telefonů poskytovat pět let bezpečnostní aktualizace chytrých telefonů. Německá vláda by chtěla jít ještě dál a bojovat nejen za 5, ale za 7 let těchto aktualizací. A ano, jedná se pouze o bezpečnostní záplaty – nejedná se tedy o aktualizace na nové verze systému Android nebo iOS, a tedy o podporu nejnovějších funkcí, které se v zařízeních objeví v příštích letech.

Sedm let ve světě chytrých telefonů je dlouhá doba. Před sedmi lety, tedy v roce 2014, debutovala zařízení jako HTC One, Samsung Galaxy S5, LG G3 nebo iPhone 6. Vlastně každé z nich dnes můžeme směle považovat za starožitnost – to však na věci nic nemění. Protože jich pravděpodobně stále používají tisíce lidí – problém je v tom, že ne každý výrobce poskytuje správné aktualizace pro svá zařízení. Mobilní trh se vyvíjí neuvěřitelně rychle, každý den se objevují nové modely a každý den se objevují nové hrozby. Vzhledem k tomu, že těmto zařízením svěřujeme stále více citlivých dat, stojí za to zajistit, aby se uživatelé mohli cítit bezpečně a nemuseli pravidelně vyměňovat svůj hardware. Nebo alespoň častěji, než by si přáli.

Zdroj: Engaget