Nejsilnější humanoidní robot na světě vydržel tvrdé kopance

Čínská firma Unitree otevřela novou kapitolu v oblasti robotiky svým vylepšeným humanoidním robotem H1, který je označován za „světově nejsilnější univerzální humanoidní robot“. Robot, vybavený pokročilým pohonem, nabízí nejvyšší úroveň rychlosti, síly, obratnosti a flexibilitě, píše web Interesting Engineering.

Společnost Unitree, se sídlem v Hangzhou nedaleko Šanghaje, byla založena v roce 2017 a jejím posláním je zpřístupnit robotiku tak, aby byla tak rozšířená a cenově dostupná jako smartphony a drony v dnešní době. Firma, která je předním hráčem v oblasti čtyřnohých robotů, představila nejnovější verzi svého čtyřnohého robota Go2.

H1 má výšku přibližně 180 cm, váží kolem 47 kg a obsahuje interně vyvinutý motor s vysokým točivým momentem a převodovku od Unitree. Robot také disponuje baterií s kapacitou 0.863 kWh. Co se týče vidění, je vybaven 3D LiDAR senzorem a hloubkovou kamerou. Klouby nohou nabízejí 5 stupňů volnosti a ruce 4 stupně volnosti.

Robot H1 demonstruje autonomní chůzi a běh v náročném terénu a složitých prostředích díky vrcholovému točivému momentu 360 Nm v kolenou. Jeho všestrannost rozšiřuje jeho uplatnění v různých odvětvích, službách a aplikacích. Jak můžete vidět na videu robot vydržel i tvrdé kopance.

Oficiální datum vydání H1 ještě nebylo společností oznámeno, ale firma plánuje zahájit dodávky v prvním čtvrtletí roku 2024. Očekávaná cenová hladina H1 je v přepočtu přibližně 3,3 milionu korun.

Zdroj: Interesting Engineering