NASA spustila živý videostream z kamer na ISS. Sledujte Zemi z vesmíru online

NASA poskytuje živé vysílání z kamer na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Tento stream umožňuje divákům sledovat Zemi ze vesmíru online. O této iniciativě a o tom, kde přesně najít živý stream.

Mezinárodní vesmírná stanice, která funguje nepřetržitě od roku 2000, obíhá Zemi ve výšce přibližně 425 kilometrů nad povrchem. Pohledy v reálném čase z ISS jsou přenášeny prostřednictvím vnějších kamer a pokročilých technologií.

NASA specifikuje, že pokud je kamera z důvodů provozních důvodů po delší dobu nedostupná, bude zobrazen neustálý cyklus předem nahrávaných pohledů na Zemi s titulkem.

Kde stream najít

Planetu Zemi můžete sledovat v reálném čase prostřednictvím živých videopřenosů dostupných na oficiálním kanálu YouTube Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA).

Kromě toho je k dispozici podobný živý video přenos na specializovaném kanálu YouTube, Space Videos. Zde je k dispozici ještě více informací, včetně aktuálních souřadnic ISS, přesného data a času a míst, přes které vesmírná stanice prolétává.

Sledujte Zemi z vesmíru online

Zdroj: NASA