NASA hledá dobrovolníky. Musí rok žít v podmínkách jako na Marsu

Máte rádi výzvy, život mimo město a každodenní boj o přežití, nebo dáváte přednost stabilní práci v týmu a kariéře v zavedené mezinárodní společnosti?

NASA nabízí práci, která kombinuje oba přístupy. Vesmírná agentura hledá dobrovolníky, kteří se zúčastní simulované mise na povrchu Marsu. Chcete se osvědčit jako kosmonaut? Zde je popis práce a požadavky.

NASA hledá zájemce o účast na další simulované misi na povrch Marsu. Zkušební mise potrvá 12 měsíců a má pomoci vypracovat plány agentury na průzkum Rudé planety lidmi. Jedná se o druhou ze tří plánovaných pozemních misí s názvem CHAPEA, která by měla začít již na jaře 2025.

Každá mise CHAPEA zahrnuje čtyřčlennou dobrovolnickou posádku, která žije a pracuje v habitatu o rozloze přibližně 160 metrů čtverečních, vyrobeném technologií 3D tisku a umístěném v Johnsonově vesmírném středisku NASA v Houstonu, a to po dobu jednoho roku. Toto stanoviště, nazvané Mars Dune Alpha, simuluje problémy spojené s výzvami, které na účastníky mise na Marsu čekají. Jeho stavbu si můžete prohlédnout na výše uvedených záběrehch.

Zdroj: CBSnews