Muž utratí 43 milionů Kč ročně, aby mu bylo znovu 18 let. Projekt nazval Blueprint

Pětačtyřicetiletý Bryan Johnson dokázal to, o čem ostatní zatím jen snili. Vrácení věku o celých pět let. Má srdce jako 37letý a kapacitu plic a kondici jako 18letý. Nebylo tomu tak ale vždy a nestalo se tak ani přes noc díky nějaké operaci, jak píše server Indy100.

Před více než deseti lety Johnson, tehdy softwarový inženýr, založil společnost na zpracování plateb, která se stala poměrně úspěšnou. Práce na tom, aby se společnost udržela na špici, pro něj znamenala dlouhou pracovní dobu a další stres, který u něj vyvolával nadváhu a deprese. V roce 2013 prodal svou společnost společnosti eBay za 800 milionů dolarů, v přepočtu cca 17 miliard Kč a začal se zabývat zlepšením svého zdravotního stavu.

Jeho posedlost rozlousknout fungování své biologie vedla k založení společnosti Kernel, která využívá helmy k měření mozkové aktivity. Johnson se však domnívá, že lidé nemají přístup k nejdůležitějším informacím, které by jim mohly pomoci vést zdravý život. Spojil se proto s Oliverem Zolmanem, absolventem medicíny na univerzitě King’s College v Londýně, aby vymyslel způsob, jak se stát opět mladším.

Projekt Blueprint

Spolu s týmem dalších 30 lékařů Zolman v současné době provádí na Johnsonovi sérii experimentů, jejichž cílem je upravit jeho stravu a fyzickou aktivitu v souladu s jeho životními funkcemi, které jsou mu neustále kontrolovány.

Johnsonův den začíná v 5 hodin ráno dávkou doplňků stravy a léků, jako je lykopen, zinek a metformin, a také mikrodávkou lithia pro jeho mozek. Kromě přísného příjmu 1 977 kalorií každý den ve formě veganské stravy Johnson hodinu cvičí, přičemž během týdne má naplánovány tři vysoce intenzivní tréninky.

Má také přísný spánkový režim, který dodržuje po nasazení brýlí, jež blokují modré světlo dvě hodiny před tímto spánkem. Jeho ústní hygiena se skládá z čištění zubů kartáčkem, používání zubní nitě s vodou a oplachování tea-tree olejem a z aplikace antioxidačního gelu.

Pro účely sledování zdravotního stavu si Johnson denně měří hmotnost, index tělesné hmotnosti a tělesný tuk, spolu s glukózou v krvi, kolísáním srdeční frekvence a hladinou kyslíku. Testy krve a moči jsou zcela běžnou součástí jeho měsíční rutiny, stejně jako vyšetření magnetickou rezonancí, ultrazvukem a kolonoskopie, které se provádějí každý měsíc.

Dosavadní zlepšení zdravotního stavu

Díky nesčetným měřením Zolman a jeho tým dospěli k závěru, že Johnsonovo srdce je jako u 37letého, zatímco jeho kůže je jako u 28letého. jeho plíce a úroveň kondice odpovídají 18letému a zánět dásní 17letému. Speciální přístroj také měří noční erekci a čísla jsou srovnatelná s teenagerem.

Johnson není spokojen s tím, čeho zatím dosáhl, a přestože na svou rutinu, která je stejně dobrá jako práce, vynakládá 2 miliony dolarů ročně, v přepočtu cca 43 milionů Kč, plánuje pokračovat dál, dokud nedosáhne celkového věku 18letého člověka napříč tělesnými orgány.

Někoho by mohly Johnsonovy plány ohromit, ale bez podpory rozsáhlého týmu lékařů a testů by byl bývalý softwarový inženýr velmi blízko smrti. V jednu chvíli jeho tělesný tuk klesl na méně než tři procenta, což ohrožovalo fungování jeho srdce.

Kromě toho Johnson podstupuje také léčbu, při níž dostává do obličeje sérii tukových injekcí, které vytvářejí lešení z tukových buněk mladého člověka. Ty kromě mladšího vzhledu zajišťují také mechanismus, který při aplikaci po celém těle produkuje méně toxických látek a lépe reguluje teplo.

To však není místo, kde Johnson dělá čáru přes rozpočet. V blízké budoucnosti plánuje podstoupit také genové terapie, při kterých bude své tělo vystavovat mnohem většímu úsilí, aby omládlo.

Johnson je podobně jako pokusný králík, který financuje laboratoř, aby mohla provádět pokusy sama na sobě. To vše ve jménu vědy nebo jen fascinace mladším já, to už necháme na vás.

Zdroj: redakce, indy100.com