Lidské tělo se může hýbat ještě rok po smrti. Tento objev vědce překvapil

Co se děje s lidmi po smrti? Australská vědkyně Alyson Wilsonová náhodou učinila mrazivý objev. Podle jejího výzkumu se lidské tělo během procesu rozkladu pohybuje, informuje server ABC. Tento jev může trvat až rok.

Zdálo by se, že vědci už dávno vědí všechno o tom, co se děje s naším tělem po smrti. Proto se objev Alyson Wilsonové může zdát bezvýznamný, ale zůstaňte s námi. Jak se dočteme na stránkách AFP, pohyb těla může pitevní pracovníky dezinformovat. Její objev by tak mohl pomoci lépe identifikovat pohřešované osoby, které nelze spojit s neidentifikovanými mrtvolami.

K objevu došlo poté, co Wilsonová tělo dárce natočil kamerou. Žena pracuje na takzvané „farmě lidských těl“ známé jako Australian Facility for Taphonomic Experimental Research (AFTER). Přesná poloha místa není známa. Alison natáčela mrtvoly v 30minutových intervalech během 17měsíční studie. „Všimli jsme si, že ruce, které neležely vedle těla, byly po určité době u těla,“ řekla Alison.

Wilsonová doufá, že její experiment nyní pomůže zúžit počet pohřešovaných osob, které lze spojit s neidentifikovanou mrtvolou. Lepší pochopení pitev může také pomoci omezit nesprávnou příčinu smrti nebo nesprávnou interpretaci místa činu.

Vědci také znovu zkoumali činnost lidského mozku po smrti. Donedávna se vědci shodovali, že mozek odumírá během 2-3 sekund. To představuje velký problém pro lékaře, kteří se snaží provést transplantaci lidské hlavy.

Zdroj: abc.net.au