Humanoidní roboti se pustili do práce v závodě Amazonu, ukazují záběry

Vysocí, schopní roboti Digit se nyní pohybují kolem prázdných kontejnerů ve výzkumném a vývojovém středisku společnosti Amazon. Zkušební provoz je prvním krokem k využití robotů k automatizaci opakujících se skladových procesů.

Roboty pro testovací program poskytla společnost Agility Robotics, technologická společnost podporovaná Amazonem, jejímž vlajkovým produktem je humanoidní robot Digit. Robot měří 175 cma má nohy podobné kobylkám, které společnost označuje jako „zadní nohy“ a které mu umožňují přikrčit se, aby mohl zvedat předměty z podlahy a zvedat je do výšky. Digit dokáže zvedat balíky o hmotnosti až 16 kg a dokáže chodit téměř všemi směry, zvládne schody i nerovný terén a dokonce chodit ve skrčené poloze, píše portál NewAtlas.

Společnost Amazon, která uvádí, že pro ni nyní pracuje více než 750 000 robotů, uvádí, že Digit není určen k tomu, aby bral pracovní místa, ale spíše k tomu, aby „spolupracoval se zaměstnanci“. Společnost uvádí, že roboti budou mít za úkol opakující se proces recyklace prázdných přepravek, ve kterých již nejsou žádné zásoby.

Digit není ani prvním humanoidním robotem, který se pustil do práce v reálném světě. Na začátku letošního roku bylo oznámeno, že robotická společnost Figure dodá své úhledné kovové humanoidní roboty do závodu BMW ve Spartanburgu v Jižní Karolíně v USA, kde budou vyškoleni pro postupné nasazení.

Společnost Agility Robotics se však zatím cítí docela jistá, že Digit může přinést hodnotu pracovní síle v současné podobě, o čemž svědčí i výstavba závodu o rozloze 70 000 čtverečních 6 503 m2 v Salemu ve státě Oregon v USA. Tento výrobní závod, známý jako „RoboFab“, bude údajně schopen vyrobit více než 10 000 robotů Digit ročně.

Ve výše uvedeném videu se můžete podívat, jak se Digit činí ve výzkumném a vývojovém zařízení společnosti Amazon jižně od Seattlu ve státě Washington. Humanoidní roboti se pustili do práce v závodě Amazonu, ukazují záběry.

Zdroj: NewAtlas