Elon Musk prodal všechny své nemovitosti. Za peníze si chce postavit svůj „dům“ na Marsu

Majitel společností Tesla a SpaceX se zbavuje majetku. Už před časem prohlásil, že civilizace na Zemi vymře, napsal New York Post.

Nejbohatší člověk planety splnil svůj závazek „nevlastnit žádný pozemský domov“, když prodal své poslední sídlo v Kalifornii za 30 milionů dolarů (676 milionů korun).

Nemovitost je 100 let stará a původně ji postavil francouzský šlechtic, který se v Americe oženil s bohatou dědičkou. Sídlo v evropském stylu má jeden z největších pozemků v oblasti a zahrnuje dokonce turistické stezky a jezero.

Dům se sedmi ložnicemi, deseti koupelnami i velkým tanečním sálem označil Musk za ideální místo určené pro velkou rodinu.  

Palác byl poslední ze známých nemovitostí vlastněných magnátem narozeným v Jižní Africe. Celkově podnikatel prodal své nemovitosti za odhadovaných 100 milionů dolarů (2,3 miliardy korun).

Dolarový miliardář rozprodává svůj rozsáhlý majetek, aby mohl za utržené peníze začít kolonizovat Mars, kam se hodlá odstěhovat.

V loňském roce odvážně oznámil, že hmotné vlastnictví příliš odvádí jeho pozornost od vznešenějších cílů, jako je dostat se na Mars a planetu začít osidlovat.

Musk je v současné době považován za nejbohatšího člověka na světě s odhadovaným čistým jměním 271,5 miliardy dolarů (6.2 bilionu korun). Žije v prefabrikovanén domě, který si pronajímá.

Miliardář postupně prodává veškerý můj fyzický majetek a prohlašuje, že ho peníze nikdy nezajímaly. Má jediný sen – jednoho dne se odstěhovat na Mars.

Zdroj: New York Post