Elon Musk postaví tisíc výkonných raket. Vesmírná Noemova archa poletí na Mars

Elon Musk to plánuje už dlouho a už oznámil, že má ambiciózní cíl. Přesto lidi stále udivuje jeho sebevědomí a skutečnost, že chce na Mars dopravit milion lidí.

Miliardář, excentrik a podle mnohých génius. Elon Musk je známý tím, že si rád klade ambiciózní cíle. Společnost SpaceX byla založena v roce 2002 a od té doby působí v kosmickém průmyslu. Je známá mimo jiné tím, že vyvinula opakovaně použitelnou raketu a usiluje o snížení nákladů spojených s lety do vesmíru, píše web Gadzetomania.

Starship je zjevením Elona Muska, protože tato impozantní raketa má umožnit první kroky v kolonizaci vesmíru. Nezapomnělo se přitom především na hospodárnost, která je u takto nákladných projektů vždy velmi důležitá. Starship je 120 metrů dlouhá, supertěžká dvoustupňová kosmická loď. Jakmile první stupeň, nazývaný Super Heavy, splní svůj úkol a není již potřeba, odpojí se a přistane. To umožňuje jeho opakované použití, což výrazně snižuje náklady.

Druhý stupeň označovaný jako Starship má zcela jiné využití a jednou z možností je přeprava osob. Zajímavé je, že společnost SpaceX kdysi navrhla, že by loď Starship mohla sloužit jako extrémně rychlý způsob cestování po Zemi. Dvouminutová prezentace navrhovala, aby si lidé místo letenky na letadlo mohli koupit letenku na raketu. V kombinaci s maximální rychlostí 27 000 km/h by cesta téměř kamkoli na Zemi měla trvat méně než hodinu.

Takzvaná doprava ze Země na Zemi, tedy raketová přeprava lidí z jednoho bodu na Zemi na druhý, je stále konceptem, který je k vidění na oficiálních stránkách SpaceX, takže od této myšlenky nikdo neustupuje. Proto nezbývá než počkat, až bude tento typ služby k dispozici.

Každý, kdo dospěl k závěru, že výše uvedené popisy jsou nereálné, by se měl nyní připravit na něco mnohem víc. Starship je supertěžká kosmická loď, která má podle oficiálních informací nosnost více než 100 tun. To by mělo umožnit efektivní přepravu potřebného nákladu i osob. Kam? Na planetu Mars. Elon Musk si nedělá legraci a kolonizaci čtvrté planety od Slunce myslí zcela vážně. Nedávno na sociálních sítích miliardář své plány ochotně zopakoval a podělil se také o své myšlenky.

„Tím, že se život stane multiplanetárním, se rozšíří škála uvědomění. Kromě toho získává také náhradní biosféru, která chrání život, jak ho známe, před kataklyzmatickými událostmi na Zemi. Lidstvo je strážcem života, protože neexistuje žádný jiný živočišný druh, který by dokázal přenést život na Mars. V tom nemůžeme selhat.“

Na takové myšlenky Elona Muska reagoval jeden uživatel Twitteru otevřenou otázkou, která jednoduše chtěla vědět, jaký je jeho plán. Muskova odpověď byla překvapivě přímá.

„Postavit více než 1000 vesmírných lodí Starship a dopravte život na Mars. V podstatě se jedná o moderní verzi Noemovy archy,“ napsal Musk.

Na tomto místě je vhodné připomenout, že Elon Musk v nedávném rozhovoru zdůraznil zásadní význam Starshipu pro lidstvo. Zmínil, že by rád na Marsu vyráběl raketové palivo na bázi metanu, protože se očekává, že doplňování paliva bude nezbytné. Napůl v žertu dodal, že let na Venuši ho nezajímá, protože to místo podle něj připomíná peklo.

Musk během rozhovoru naznačil, že Starship bude řešením pro cesty po celé Sluneční soustavě. Později dospěl k závěru, že až dojde na samotnou planetu Mars, bude nutné vytvořit tam město pro lidstvo. Na tento podnik by mělo být zapotřebí asi tisíc vesmírných lodí a podle Muska by tam mohlo letět asi milion lidí. Miliardář chce umožnit let na Rudou planetu každému, kdo má zájem a může si to dovolit (cena je asi 30 milionů korun.

Pobyt prvních kolonizátorů na Marsu samozřejmě nebude luxusní. Sám Elon Musk navzdory svému nadšení zdůrazňuje, že je to nebezpečné, obtížné a plné dřiny.

Zdroj: gadzetomania.pl