Apple představil důležité hardwarové novinky. Kopírování Androidu i odložené platby

Výroční konference společnosti Apple je akce určená především vývojářům. Kromě informací týkajících se softwaru přinesla konference WWDC 2022 také důležité hardwarové novinky, jak píše server Toms Guide.

Konference začala představením nových funkcí a změn v softwaru, ale nejdůležitější informace se objevily až na samém konci. Společnost Apple předvedla nový čip M2 a nové počítače, které jsou jím vybaveny.

Premiéru nového čipu doprovázely, jako vždy v takových případech, atraktivní grafy ukazující, o kolik nejnovější výtvor Applu překonává konkurenci a své předchůdce. Skutečné zemětřesení je v hardwaru.

MacBook Air a MacBook Pro s čipem M2

Půjde o nové MacBooky Air s 13,6palcovou obrazovkou, tloušťkou pouhých 11,3 mm a pasivním chlazením. Vrací se MagSafe s podporou rychlého nabíjení a nabíječka je vybavena dvěma zásuvkami USB-C, takže k ní můžete připojit například notebook a iPhone najednou.

Připojování kabelu nebude častou nutností. Očekává se, že baterie nového MacBooku Air vydrží až 18 hodin přehrávání videa. Čip M2 se dostane i do nového 13palcového MacBooku Pro.

iOS 16: Zamykací obrazovka jako u Androidu

Kromě novinek z oblasti počítačů Apple jsme si nemohli nechat ujít ani novinky v systému iOS 16. Jednou z nejdůležitějších je nová přizpůsobitelná zamykací obrazovka.

V nové verzi nabízí možnost zobrazovat různé informace a také funkci Live Activity, která je zodpovědná za zobrazování klíčových údajů z vybraných aplikací, jako je například čas příjezdu objednaného Uberu.
Apple Pay a odložené platby. Mezi užitečné změny patří také možnost vrátit zpět nebo upravit odeslané zprávy, funkce pro sdílení obsahu a vylepšené algoritmy Siri pro rozpoznávání řeči a diktování textu.

Apple Pay a odložené platby

Mezi užitečné změny patří také možnost vrátit zpět nebo upravit odeslané zprávy, funkce pro sdílení obsahu a vylepšené algoritmy Siri pro rozpoznávání řeči a diktování textu. Mezi další vylepšení patří funkce Live Text, která rozpoznává text na fotografiích a videích, a funkce Visual Look Up, která rozpoznává objekty na fotografiích. Drobné změny se týkají i aplikací Wallet a Apple Pay,

Vylepšena byla také aplikace Wallet, Apple Pay a Apple Pay Later, což je funkce, kterou Apple útočí na trh s odloženými platbami: přímo z aplikace Wallet je možné platit bezúročné splátky a následně zpracovávat kredit. Zajímavou změnou se mohou pochlubit také, bohužel zatím ne v Česku aplikaci Mapy, kde se objevil trojrozměrný pohled na oblast s pevnými bloky nejdůležitějších objektů.

Změny v systému WatchOS 9

Změny se týkají i chytrých hodinek Apple. Kromě kosmetických změn týkajících se nových ciferníků přinese nový systém WatchOS 9 důležité změny pro fyzicky aktivní lidi.

Poskytne jim nové možnosti spojené s analýzou tréninku uživatele a poskytne podrobné údaje, např. o pohybech horní poloviny těla. Průběžně také vyhodnocuje míru zapojení a únavy během vykonávané činnosti.

Apple CarPlay – lepší integrace s autem

Řidiči jistě ocení změny v Apple CarPlay, který by měl spolu s aktualizací systému na iOS 16 spolupracovat se všemi displeji ve voze a umožnit například změnu vzhledu továrních ukazatelů.

Apple nabídne hlubší integraci funkcí, které byly dříve vyhrazeny pro tovární rozhraní, jež obvykle nejsou zdaleka dokonalá, jako je například ovládání klimatizace. Tyto změny jsou možné díky partnerství se 14 automobilovými značkami, jako jsou Mercedes, Volvo, Honda, Audi a Renault.

Zdroj: tomsguide.com