Americká armáda v rámci vojenského cvičení chystá invazi dronů. Plánuje je vypustit v poušti

Podle serveru The War Zone bude poušť v Utahu koncem tohoto měsíce zaplavena drony. Americká armáda plánuje mezinárodní cvičení, v jehož rámci bude v regionu rozmístěno až 30 malých bezpilotních letounů v rámci vojenského vzdušného útoku. Bude to největší skupina interaktivních leteckých efektů, které kdy armáda testovala.

„Ve spolupráci s agenturou DARPA a našimi vědeckými a technologickými experty z Velitelství letectva a raketového vojska budeme létat s největším interaktivním rojem dronů v historii,“ uvedl pro server The War Zone generálmajor Walter Rugen, šéf armádního týmu Future Vertical Lift.

Podle webu InterestingEngineerin, se akce uskuteční v rámci armádního cvičení EDGE 22 (Experimental Demonstration Gateway Exercise 2022), které se koná od 25. dubna do 12. května na cvičišti Dugway Proving Ground nedaleko Salt Lake City v Utahu. Na cvičení bude použita kombinace dronů ALTIUS 600 a Coyote od společnosti Raytheon.

Drony ALTIUS 600 váží mezi 20 a 27 kilogramy a mají dolet 1 600 km. Vydrží nejméně čtyři hodiny letu a mohou být vybaveny bojovou hlavicí pro útočné mise nebo použity jako protiletadlová zbraň.

Naproti tomu drony Coyote byly původně uvedeny na trh jako nízkonákladové platformy pro zpravodajství, sledování a průzkum. Později však byly použity ke sběru dat z nitra hurikánů v roce 2017.

„Drony budou vypouštěny z různých oblastí, a to jak ze země, tak ve vzduchu. Můžeme je vypouštět z pevných křídel, rotačních křídel, z jakéhokoli typu pozemního vozidla,“ řekl Walter Rugen.

Drony se pak spojí a zamíří k plánované útočné zóně, určí pozice nepřátelských sil a budou zpětně komunikovat s velitelskými stanovišti.

Zdroj: interestingengineering.com, thedrive.com