Ztracené, zlomené a zabouchnuté klíče od auta. Co teď?

Stojíte na parkovišti, sáčky s nákupy v rukou, a najednou si uvědomíte, že klíče od auta jste si nechali uvnitř auta. Nebo ještě hůř. Nemůžete je vůbec najít. Ztracené, zlomené, nebo zabouchnuté klíče, to je opravdu nepříjemná situace. Ale ještě před tím, než propadnete panice, se zastavte a vzpomeňte si, že i v těchto, zdánlivě bezvýchodných situacích, existuje řešení.

Když se klíče ztratí

Co nám vždy zaručeně rozproudí krev je ztráta klíčů. A nezáleží tak úplně na tom, jestli jsou od domu nebo od auta. Ale dříve než propadnete panice, pořádně prohledejte všechna místa, kde by mohly být. Jestliže je ale nenajdete, neváhejte jednat:

· Zavolejte asistenční službu: Pokud máte možnost zavolat asistenční službu, určitě neváhejte jim zavolat. Můžou mít náhradní klíč nebo vám auto otevřít.

· Použijte záložní klíč: Bezpečně uložený náhradní klíč pro strýčka příhodu je neocenitelná výhody.

· Obraťte se na autorizovaného prodejce nebo zámečníka: Zkušení zámečníci, jako je Zámečník levně nebo autorizovaní prodejci, vám dokáží vyrobit náhradní.

Zlomené klíče

Stejně nepříjemnou variantou je, když se klíč zlomí a zůstane uvězněný v zámku nebo zapalování. Pokud se vám kus ulomeného klíče zasekne v zámku:

· Nepoužívejte sílu: Násilnými pokusy o vytažení klíče můžete situace ještě zhoršit a poškodit celý zámek.

· Vyzkoušejte pinzetu: Když kousek klíče vyčnívá, můžete ho zkusit vytáhnout pinzetou.

· Zavolejte zámečníka: Zámečník levně dokáže klíč vyjmout a vyrobit náhradní.

Zabouchnuté klíče

Nepříjemná situace, ale stává se. V takovou chvíli zachovejte chladnou hlavu a situaci rychle vyřešíte.

· Zkontrolujte všechny dveře: Možná jedny z nich nejsou dovřené a máte po starostech.

· Použijte záložní klíč: Pokud máte někde uložený záložní klíč, je vyhráno.

· Zavolejte asistenční službu nebo zámečníka: Když nevíte kudy kam, vždy se najdou spolehliví profesionálové, kteří vám pomůžou.

Když už sedíte v autě

Jakmile jste se úspěšně dostali zpět do auta, popřemýšlejte nad tím co dělat, abyste se do takové situace nedostali znovu.

1. Nechte si vyrobit náhradní klíče

2. Pravidelně kontrolujte stav klíčů a poškozené klíče vyměňte

3. Zamyslete se nad tím, jak manipulujete s klíči a kde je ukládáte, abyste minimalizovali riziko jejich ztráty nebo poškození v budoucnu.

4. Při ztrátě klíčů raději vyměňte zámky

5. Mějte v telefonu kontakt na spolehlivého zámečníka

Nezapomeňte, že i když je nepříjemné se do takové situace dostat, je to něco s čím byste měli počítat a především nepanikařit. Každá situace se dá řešit, a když už vlastní síly nestačí, vždy se najdou lidé, kteří vám pomůžou.