Umožněte svému dítěti zdravý růst, díky nákupu rostoucí židle

Máte doma předškoláka, nebo malého člena rodiny, který si rád kreslí u stolu? Zakročte včas! Při nákupu nábytku do pokojíčku vybírejte prakticky. Rostoucí židle je totiž investicí do zdravého držení těla vašeho dítěte. Může pomoci nastavit správné návyky sezení již od útlého věku.

Jak to funguje

Ještě jste neslyšeli pojem rostoucí židle? Pojďme se tedy seznámit s tím, co to vlastně je. Ne, nebojte, nefunguje jako kouzelné fazole a neporoste bez vašeho vědomí po celém domě. Tato židle roste společně s vaším potomkem. Prostě pořídíte jednu židli na mnoho let. Praktické že?
Díky nastavitelnosti se s ní dítko doslova prosedí až do puberty.

Co můžete nastavit podle potřeb

V podstatě všechno. Lze si individuálně nastavit opěrku, výšku sedáku, ale i hloubku sezení. Pokud židle disponuje područkami, jsou nastavitelné i ty. Jak dopředu a dozadu, tak také do stran. Důležité je, že se jednotlivé části regulují nezávisle na sobě. Každý z nás má totiž jinak dlouhé nohy, jinak dlouhá záda, jinak velkou hloubku sezení… A tak se židle snadno přizpůsobí všem potřebným parametrům. Navíc všechny dětské židle disponují bržděnými kolečky. Předchází tedy úrazu a také se malému uličníkovi jen tak nepovede jezdit na židli napříč bytem.

Jak na správné nastavení

Nejlepší bude, když si malý člen rodiny stoupne vedle židle. Ve výšce jeho kolínek nastavte sedák. Když se na židli posadí, měl by se patami dotýkat země. Správnou hloubku sedáku u rostoucí židle nastavíte tak, že zkontrolujete, zda kolínka svírají pravý úhel. Sedák by neměl tlačit do lýtek. Co se týče opěrky, tu umístěte tak, aby vyplnila bedra. Židličky se vyrábí v mnoha různých barvách a stylech. Na své si tedy přijde děcko v každé fázi dospívání.

Na koho se obrátit

Ruční výroba v Plzni. Specialista v oboru. Růžové logo. Říká vám to něco? No jasně, firma Peška. A vám v hlavě zní „Peška, židle dneška“. Opravdový specialista na židle všeho druhu. Prodejnu najdete v malebné části Plzně, v ulici Zelinářská 5. Ať už sháníte rostoucí židle, nebo třeba kancelářské, manažerské nebo balanční. Víte, na koho se obrátit.