Staráte se o své zdraví? Pak nezapomínejte na prevenci proti rakovině

Zdraví je zdaleka nejcennější poklad, který si musíme v průběhu života šetřit. Naprostým základem úspěchu je samozřejmě vyvážený jídelníček, pravidelný pohyb, dostatek spánku, stejně jako vyhýbání se rizikovému chování. Ať už se však snažíte sebevíc, nikdy si nemůžete být jistí, jestli u vás právě nevzniká nádorové onemocnění. Jak jej podchytit včas?

Smutné statistiky

Pojďme se společně podívat na poměrně smutnou bilanci, která pojednává o úmrtích lidí na následky nádorových onemocnění. Statistiky mluví naprosto jasně – každý třetí člověk v naší malé zemi v průběhu svého života onemocní rakovinou. Ročně na tuto zákeřnou nemoc umře téměř třicet tisíc jedinců. Vyšší riziko se týká především mužů nad padesát let, u nichž se potýkáme s úmrtností v řádu 250 jedinců na 100 000 obyvatel ročně. Statistiky také jasně říkají, že až 60 % případů by se dalo poměrně snadno předejít díky včasné prevenci. Co z toho plyne? Vždy využívejte svého práva na preventivní prohlídky! Na kterou z nich rozhodně nesmíte zapomínat, pokud jste muž po padesátém roce života?

Muži nad padesát let

Jste-li muž ve věku vyšším než padesát let, musíte se o sebe začít poctivě starat. V tomto ohledu je důležitá hlavně prevence nádoru prostaty a prevence rakoviny varlat. Nejedná se sice o zrovna příjemné prohlídky, ale těch několik minut „utrpení“ vám může zachránit vše, na čem vám záleží. Pokud si vyberete správného doktora, bude vše hotové raz dva. Na koho se obrátit?

Ověřená klinika v Liberci

Zajímá vás preventivní urologická prohlídka? Pro muže z Libereckého kraje je komfortním řešením návštěva kliniky SKIN CARE Liberec, která se mimo jiné specializuje na urologickou prevenci nádorových onemocnění. Vyšetření je rychlé a neinvazivní. Ideální bude, když danou prohlídku absolvujete jedenkrát ročně, a to v pravidelných intervalech. Samotná délka ošetření nepřesahuje třicet minut, takže si na ni uděláte čas kdykoliv. Za dané ošetření přitom zaplatíte jen 2 500 Kč (lze čerpat příspěvky od pojišťovny). Máte Zdravotní pojišťovnu ministerstva vnitra? Nebo Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnu? V takových případech máte automaticky nárok na čerpání příspěvku v hodnotě 500 Kč. Klienti Vojenské zdravotní pojišťovny obdrží 300 Kč.

Jak prohlídka vypadá?

V průběhu prohlídky se lékaři zaměří hlavně na močové ústrojí. To znamená ledviny, močový měchýř a samozřejmě i vaše pohlavní orgány. Snadno tak odhalíte případný karcinom prostaty/varlat i samotné zvětšení prostaty. Vše začíná posouzením vaší anamnézy a probráním případné genetické zátěže. Ideální bude, když přinesete laboratorní výsledky z vyšetření moče a krve. Určitě se však na tomto kroku nejdříve domluvte. Poté lékařka vyšetří vaši moč indikátorovým papírkem (v případě nutnosti ji odešle na chemické a kultivační vyšetření). Poté přichází na scénu typické hmatové vyšetření břicha a prostaty skrz konečník. Tento malý úkon je sice nepříjemný, ale nebolí. Následně podstoupíte sonografické vyšetření ledvin, močového měchýře, prostaty i varlat. Někteří klienti dostanou doporučení na odběr markeru PSA. Ve finále lékařka ještě vyšetří vaše varlata a vysvětlí vám, jak si je můžete kontrolovat sami. Poté si počkáte na výsledky a máte hotovo. Budete mít dokonalý přehled o svém zdravotním stavu.

Veškeré informace jedním kliknutím

Zajímá vás více? V tom případě navštivte webové stránky Skin Care Liberec, kde zjstíte všechny potřebné informace.