Snadné parkování v Praze? Jde to!

Kdo žije v Praze, dojíždí do metropole, jistě ví, jaké to jsou nervy zaparkovat ve velkoměstě. Volná místa se špatně hledají, vyznat se v modrých, fialových nebo oranžových zónách je oříšek. Ovšem víte, že jednotlivé městské části vydávají tzv. přenosná parkovací oprávnění na modré (residenční) zóny? Zde je možné bez omezení měnit SPZ. Jak to funguje? 

Parkingcard.cz – snadné parkování v Praze

Na stránkách Parkingcard.cz si najdete požadovanou městskou část a zadáte dny, po které chcete na místě parkovat. Posléze se vám vygeneruje nabídka přenosných parkovacích karet, parkování si ještě můžete upravit i třeba jen na pár hodin, záleží na volných dispozicích. Parkování samotné se pak vždy vztahuje na celou městskou část, nemusíte tak hledat kód úseku a složitě platit parkování podle svého odhadu, jestli na místě strávíte půl hodiny nebo dvě hodiny. A také, co si budeme povídat, když je v některých místech omezený čas stání, třeba jen hodina, platíme třeba za čtvrthodinu, pak pět minut vynecháme, a poté zaplatíme za další čtvrthodinu, abychom si dobu stání trochu natáhli. S tím souvisí další, možná největší výhoda. Nejste omezeni tím, že na místě můžete být jen hodinu. Celodenní parking vám umožní stát na místě mnohem déle, navíc se to vyplatí i finančně. V Praze 1 je běžné platit 60 Kč za hodinu, s Parkingcard vás stání na celý den vyjde třeba na pouhých 400 korun. Stačí jen vyplnit SPZ, svůj e-mail a zaplatit.

Parkování v Praze 8

Možná si říkáte, jak je možné takto snadno přijít k parkování. Je to jednoduché, Parkingcard.cz má k dispozici parkovací karty, které může libovolně poskytovat těm, jenž se tu a tam objeví v centru. Mohou to být příbuzní z jiného města, kteří přijedou za dětmi na víkend. Kdyby to bylo do centra, těžko tam nechají vozidlo dvě noci bez přesunu do jiné zóny, protože prostě nemají oprávnění a prakticky nikde není v centru místo, kde můžete takto dlouho parkovat. S aplikací však můžete být v klidu, kontrolu provádí elektronicky společnost ELTODO, a.s. i Policie ČR. Pokud budete mít řádně zaplacené parkování, nehrozí vám pokuta a i kdyby se vyskytl problém, společnost zaplatí odtah či pokutu a vrátí poplatek. Parkování na Praze 8, 1, 2, čili v centru, nebo i v odlehlejších částech Prahy 4, 10 atd. nikdy nebylo snazší.