Krásy sázení na dostihy: vše, co potřebujete vědět pro začátek vaší sázkařské dráhy!

Někomu to může znít docela divně, ale je pravdou, že dostihové závody jsou v mnoha částech světa jedním z nejpopulárnějších sportů. Jedná se například o země, jako Spojené království, Austrálie, Spojené státy, Francie a Malajsie. A i když se o pozornost fanoušků a sázkařů začaly prát také nové sporty, jako například eSporty, dostihy si stále drží svoji silnou pozici v preferencích sázkařů i fanoušků.

A jak si dostihy stále drží zájem fanoušků, sázení na závody koní pokračuje v úspěšném fungování. Zahraniční sázkové kanceláře s licencí v ČR nabízejí online sázky na dostihy a zažívají trvalý růst v příjmu ze sázek, což potvrzuje popularitu tohoto sportu.

Koňské závody jsou unikátní v několika ohledech. Jedním z nich je to, že sázení na dostihy sahá až k počátkům historie sportovních kurzových sázek. Moderní sportovní sázení se zrodilo ze sázení na koňské dostihy. Dnes jsou sázky na dostihy velmi populární a sledují je také všechna významná média.

A kromě toho jsou také skvělé pro živé sázení, které probíhá přímo při konání závodu. Sázení na koňské závody bylo skvělou formou zábavy ještě dávno před tím, než přišlo živé sázení v průběhu závodů a online sazkove kancelare s bonusem. A také se jedná o společensky prestižní sport, což dostihům dodává další várku atraktivity.

Pro ty vás, kdo mají zájem o začátek vaší sázkařské dráhy v dostizích, máme vše co potřebujete vědět, včetně toho jaké nabízejí sazkovky bonusy svým novým hráčům.

Než si ale vsadíte na dostihy, je dobré brát v úvahu pár věcí, mezi které patří:

Za prvé, favorité na dostizích nemají narozdíl od některých jiných sportů příliš vysoké procento vyhraných závodů. Ve skutečnosti favorité vyhrávají jen přibližně jednu třetinu všech závodů, takže jejich výhernost je jen něco kolem 30%. Takže je moudré nesázet jen na favority jen proto, že jsou to favorité. Samozřejmě, že jsou koně, kteří mají lepší potenciál na výhry ve srovnání s jinými, ale jejich kurzy ne vždy ukazují reálnou šanci na výhru.

Za druhé, koně nejsou stroje nebo roboti. To znamená, že nemůžou podávat neustále stejné výkony. Proto je moudré se před zadáním sázky podívat na jejich historickou výkonnost, možná zranění nebo předchozí závody a vše ostatní, co by mohlo ovlivnit jejich výkon. Pokud cítíte vysoké riziko, je dobré využít sazkova kancelar bonus, abyste neriskovali vlastní peníze.

Za třetí, různá závodiště hrají roli ve výsledku každého závodu. Koně totiž mají různé vlastnosti a schopnosti, které jsou vhodné pro různé tratě nebo na specifických površích. Někdy může kůň s velkým potenciálem podat horší výkon, než byste čekali, protože mu nevyhovuje povrch daného závodiště.

Takže před tím, než si vsadíte na dostihy, ujistěte se, že zvážíte všechny tři body uvedené výše. A teď se podívejme na nejoblíbenější sázky mezi kterými si můžete vybrat v sázkových kancelářích, které nabízejí novým hráčům atraktivní vstupní bonus.

Sázky na výhru a umístění

Tyto sázky na dostihy jsou nejjednodušší. Sázíte na výhru daného koně nebo na jeho umístění. Obvykle můžete vsadit na první tři konkrétní pozice. Také můžete vsadit na to, že kůň doběhne do určitého umístění.

Horizontální sázky

Sázkaři si mohou vybrat koně a vsadit horizontální sázky na jeho umístění. Je možné vsadit na výhru dvou a více závodů v řadě. Vsadit si můžete na až několik závodů v řadě a s každým dalším závodem roste také výše sázkového kurzu.

Vertikální sázky

Tyto sázky nabízejí extra vzrušení díky tomu, že přidávají komplexitu do sázení. Místo zaměření na jednoho koně (jako je tomu u horizontálních sázek) se můžou sázející zaměřit na jeden závod a sázet jen na něj. Je možné vsadit na první dva koně, na první tři koně nebo dokonce na první čtyři koně v pořadí. U této sázky vše záleží na pořadí, které sázející jednotlivým koním na sázkovém tiketu přiřadí.

Také je možné vsadit na první dva koně bez toho, abyste určili jejich přesné pořadí. Jediným rozdílem tohoto typu sázky je to, že nesázíte na to, který kůň doběhne první a který druhý. Pokud se vámi vybraní dva koně umístí na prvních dvou místech, vyhráváte.