Každým rokem zachrání hromosvod desítky domácností. Jak ho vybudovat?

Mnozí z vás možná považují hromosvod za úplnou zbytečnost. Dostupné statistiky však jasně říkají, že každým rokem zničí zásah blesku několik desítek budov v naší zemi. Během zlomku vteřiny se vám může změnit život. Řada nemovitostí dokonce musí mít tento prvek nainstalovaný ze zákona. Týká se tato nutnost i vás?

Zákonná povinnost

Nejdříve se pojďme podívat na ty z vás, kdo se montáži hromosvodu nevyhnete. Zákon totiž jasně říká, že školy, nemocnice, průmyslové/hospodářské stavby, velké obytné domy, kanceláře, pečovatelská zařízení a další podobné budovy musí disponovat funkčním hromosvodem.

Stejně na tom jsou i majitelé osamoceně stojících rodinných domů, případně domů stojících na kopci. Raději se vždy ujistěte na příslušném úřadu, abyste neriskovali vysokou pokutu.

Nenašli jste se v daném seznamu? Ani přesto byste neměli podceňovat možnost zásahu bleskem. Přece jen se bavíme o zdraví (v některých případech i životě) celé rodiny. Nemluvě o okamžité ztrátě majetku v hodnotě několika milionů korun.

Jaká je vlastně pro montáž hromosvodu cena? Většinou můžete počítat s částkami okolo 15 000–30 000 Kč. Za tuto cenu získáte dlouhodobou ochranu a naprostý klid.

Kdo vám postaví spolehlivý systém?

Mezi nejvyhledávanější odborníky na hromosvody patří společnost s příhodným názvem HromoElektro. Tato firma postupuje na základě nejnovějších požadavků normy ČSN EN 62 305 ed. 1-4. Nejdříve vás navštíví, zaměří potřebné rozměry, navrhne nejefektivnější systém a potom ho nainstaluje. Poskytuje i dlouhodobý servis a pravidelnou kontrolu.

Mezi její služby patří i výkopové práce a kontejnerová přeprava materiálů na stavbu. Pokud tedy zrovna stavíte či rekonstruujete, můžete zabít několik much jednou ranou. Na webových stránkách pod odkazy najdete více informací.