Kam pro půjčku? Do banky, nebo se obrátit na nebankovní instituci?

S penězi to je těžké. Nejsou sice všechno, ale bez nich není nic. Když se jich nedostává a je jich potřeba, rozhodně není nic špatného na tom vzít si půjčku. Za splnění několika podmínek.

Žádná půjčka není zadarmo. Budete ji muset splácet a splatit. Z toho vyplývá, že je vhodné si ji vzít na něco, co bude generovat peníze neboli vydělávat. Půjčku, která vám poslouží na rozjezd podnikání v tomto případě lze doporučit. Na dovolenou či vánoční dárky hrazené z půjčky už je na místě si nechat zajít chuť.

Kam pro půjčku?

Půjčky u nás poskytují jak bankovní, tak nebankovní instituce. Tito poskytovatelé se od sebe liší jak výší úroků, tak i podmínkami, které žadatel musí splnit. Banky z tohoto pohledu bývají přísnější. Žadatele si více prověřují, především jeho příjmy a platební morálku. Benevolentnější v tomto směru jsou nebankovní instituce, které výše příjmů mnohdy nezajímá. Zhodnocení skutečnosti, zda klient bude schopen své finanční závazky vůči nim plnit, nechávají přímo na něm. A toto riziko ho pak stojí o něco vyšší úroky.

Úroky stejné jako v bance

Jsou ale nebankovní instituce, které nabízejí nebankovní půjčky za úroky srovnatelné s těmi bankovními. Místo vysokých úroků ale vyžadují zastavení nemovitosti. Podnikatelský úvěr se zástavou nemovitosti si můžete vzít třeba od společnosti Nebankovní finance s.r.o. S vhodnou nemovitostí můžete dosáhnout až na 50 milionů s necelým pětiprocentním úrokem a až třicetiletou splatností.

Proměňte podnikatelský sen v realitu

Tato půjčka se zástavou nemovitosti se tak rozhodně činí mezi ty dostupné. Její vyřízení je navíc otázkou necelých dvou dnů. Společnost ji navíc nabízí i těm, kteří mají záznam v registru dlužníků. Kdykoliv je možné ji předčasně splatit a rovněž se nabízí její refinancování do bankovního sektoru. Máte-li zkrátka podnikatelský plán, který má šanci na úspěch, může se jednat o cestu k jeho realizaci.