Hledáte paní na úklid? Ceny těchto služeb mají široké rozpětí – pod 250 Kč/h však kvalitní servis neseženete!

Když hledáte paní na úklid, cena, kterou vám taková pomocnice za své služby naúčtuje, je pro vás obvykle důležitá. Nepatříte-li k poměrně úzké skupině lidí, kteří jsou tak movití, že se už o peníze více méně nestarají, chcete zkrátka vědět, kolik vás úklid vašeho domova bude stát. To dá rozum. Fakt, že je cenové rozpětí podobných služeb poměrně široké, vás zřejmě nepřekvapí. A udiveni nebudete jistě ani tím, že se často značně liší také šíře a pochopitelně i kvalita nabízeného servisu. Co už pro vás ovšem asi menším překvapením bude, je to, že lze i prvotřídní úklidové služby pořídit za velmi rozumné peníze. Nevěříte?

Ptáte se, kde takovou paní na úklid, případně rovnou celou „úklidovou četu“ seženete? A chcete vědět, na jakou částku vás to může vyjít? Hned uvidíte!

Paní na úklid – cena je důležitým kritériem

Pořádek a čistota jsou zřejmě důležité pro většinu z nás. Platí to zejména tehdy, jedná-li se o vlastní příbytek. A přestože si čas od času dají pauzu s úklidem i lidé, kteří jsou jinak péčí o domácnost doslova posedlí, najdete asi jen málo jedinců, jimž by vůbec nezáleželo na tom, v čem žijí. Alespoň nějaký pořádek doma zkrátka musí být!

Už nezvládáte pravidelný úklid svého domu a potřebujete pomocníka? Nebo chcete důkladně „vygruntovat“ čerstvě zrekonstruovaný byt, a protože máte málo času, přemýšlíte, komu práci svěřit? Ať už hledáte pomoc z jakéhokoliv důvodu, velmi důležitým kritériem úklidové služby bude zřejmě cena. A není divu. Jen málokdo je tak bohatý, aby nemusel finanční stránku věci vůbec řešit. Ale pozor! Určitě by to neměly být pouze peníze, co rozhodne o tom, jakou „paní na úklid“ nebo jakou úklidovou firmu si domů nakonec pozvete!

Abyste si dobře vybrali

Usilovně přemýšlíte, kde byste mohli najít šikovné a cenově dostupné „uklízeče“, kteří se o pořádek u vás doma spolehlivě postarají? Vždyť je to snadné! Internet je přece plný nabídek! Někdy dokonce i takových, které vás mohou svým obsahem poněkud zaskočit. Budete možná trochu překvapeni, ale vždy nejde primárně o úklid. A právě proto, abyste si dokázali vybrat pomocnici nebo rovnou celou četu pomocníků tak, aby vám poskytnuté služby co nejvíce vyhovovaly, musíte vědět, co je důležité. A jelikož o penězích tu už řeč byla, zmíníme ještě další kritéria. Tady jsou dvě, která by vás měla zajímat především:

  • Škála nabízených služeb – může hrát ve vašem rozhodování poměrně zásadní roli. Jde o to, že některé firmy, ale i řada jednotlivců zabývajících se úklidovými pracemi, mohou být „specialisty“ třeba jen na mytí oken nebo se soustředí výhradně na čištění koberců či potahů. Jiní vám naopak nabídnou úklidové služby všeho druhu. Záleží na vás, co poptáváte
  • Kvalita práce – by vás pak měla zajímat v každém případě. A protože si podobný servis zřejmě objednáváte vůbec poprvé, nemůžete samozřejmě vědět, na kterého člověka nebo na jakou firmu se v tomto ohledu můžete spolehnout. Nezbývá tedy než se dotázat přátel či sousedů nebo se pokusit dohledat nějaké reference na internetu

300 korun za hodinu?

Ale zpět k finanční stránce věci. Máte zálibu v častém uklízení? Pokud máte věci pod kontrolou a vše zvládáte sami, není co řešit. Jestliže však na celou domácnost z nějakého důvodu nestačíte, budete asi hledat někoho, kdo by vám byl ochoten pomoci. A přestože cenově zajímavou nabídku úklidových služeb můžete získat i od jednotlivce, který si takto přivydělává nebo se podobnými pracemi živí, obvykle platí, že nějaká úklidová firma vám bude schopna zajistit zajímavější podmínky. Často vás její služby vyjdou levněji, budou mít širší záběr a navíc se zpravidla setkáte se značnou flexibilitou. Opět ale záleží čistě na vás, zda dáte přednost jedné konkrétní paní, která vám bude doma uklízet, nebo jestli si objednáte firmu či nějakou agenturu.

Určitě se ale připravte na to, že i v případě „cenově přívětivějších“ nabídek, vás hodina práce vyjde na nějakých 250 až 300 korun. Snad ale uznáte, že nejde o nijak přehnaný honorář.

Pomocníka má každá třetí domácnost!

Pokud vás snad napadlo, že jste možná tak trochu zhýčkaní, když si na pomoc s úklidem hodláte najmout nějakou pracovní sílu, můžete být v klidu. Z dostupných statistik totiž vyplývá, že alespoň příležitostně si v České republice úklidovou službu objednává v podstatě každá třetí domácnost. Vypadá to tedy, že se taková „paní na úklid“ zřejmě vyplatí!

Nebo jste si snad svůj původní záměr rozmysleli, protože se vám tři stovky za hodinu práce zdají být příliš? A jaká je vaše hodinová mzda?