Zuckerberg vyzval ChatGPT a představil nový jazykový model Llama 3

Společnost Meta představila nový jazykový model Llama 3, který slibuje, že bude konkurentem GPT-4 Turbo. Podle odborníků se jedná o nejlepší open source model na světovém trhu.

Společnost Meta již oznámila další generaci této technologie – model Llama 3 se 400 miliardami parametrů, který bude podporovat ještě více jazyků a typů dat včetně zpracování obrazu.

Model Llama 3 se dodává ve dvou verzích, Llama 3 8B a Llama 3 70B – v několika specifikacích a testech výrazně překonávají předchozí generaci MML Marka Zuckerberga.

Modely vytvořené na základě veřejně dostupných dat využívají 15 bilionů tokenů a 750 miliard slov, jsou vycvičeny ve 30 různých jazycích a obsahují syntetická data.

Kromě technických vylepšení zavedla společnost Meta do umělé inteligence nové funkce, včetně animace obrázků a vylepšeného umisťování textu na obrázky. Umělá inteligence také dokáže na žádost uživatele vyhledávat informace ve vyhledávačích Google a Bing.

Společnost Meta také posílila bezpečnostní opatření v nových modelech Llama 3 integrací protokolů, jako jsou Llama Guard a CybersecEval, a nástroje Code Shield pro analýzu bezpečnosti kódu. Cílem těchto opatření je zabránit zneužití umělé inteligence.

Společnost Meta doufá, že tato vylepšení pomohou překonat konkurenční produkty, jako jsou ChatGPT od OpenAI a Gemini od společnosti Google.

Zdroj: Techcrunch , Meta Llama 3