YouTube přináší aktualizace: Začíná testovat schopnost odpovědět na zprávu Super Chats

Začátkem minulého týdne YouTube oznámil, že začal testovat vylepšenou funkci Dream Track poháněnou umělou inteligencí, která uživatelům umožní vytvářet v krátkých videích (shorts) pouze instrumentální zvukovou stopu. O několik dní později mediální společnost odhalila další experimentální funkci, která se dostane k vybraným uživatelům.

Jak už název napovídá, nová funkce, která se nyní testuje, umožňuje uživatelům YouTube odpovědět na zprávu SuperChatu v živém vysílání nebo v pořadu Premiéra. Podle společnosti tuto novou funkci obdrží pouze malá skupina uživatelů, kteří budou moci přehrávat na Super Chaty.

Pozitivní je, že YouTube potvrdil plány na širší rozšíření nové funkce v následujících měsících, což znamená, že její testování se blíží ke konci.

Pokud patříte mezi šťastné uživatele, kteří získali přístup k nové funkci, všimněte si, že jakmile odpovíte na zprávu v Superchatu, tato odpověď se zobrazí v živém vysílání a v archivu živého vysílání se s ní bude zacházet jako se zprávou v chatu, uvádí potál Phonearena.

Funkce Super Chat byla představena již v roce 2017 a umožňuje divákům zakoupit zvýrazněnou zprávu ve streamu chatu, která vyčnívá z davu a upoutá pozornost tvůrce. Super chaty zůstávají připnuté v horní části chatu až po dobu 5 hodin. Další zajímavé funkce, které přicházejí k tvůrcům YouTube, jsou podrobně popsány ve videu níže.

zdroj: Phonearena