Windy.com přichází s revoluční funkcí. Představuje možnost globálního monitorování blesků v reálném čase

Lidé s vášní pro meteorologii a ti, kteří dbají na aktuální počasí, mají důvod k radosti. Windy.com, známá svou přehledností, přesností a širokou nabídkou meteorologických dat, nyní představuje revoluční novinku – globální monitorování blesků v reálném čase. Ačkoli Windy.com disponuje schopností detekovat blesky již několik let, její dostupnost byla doposud omezená. To vše se nyní mění díky strategickému partnerství s německou firmou Nowcast.de.

Nowcast.de je přední platforma specializující se na detekci blesků. Pro svou činnost využívá jeden z nejmodernějších systémů, známý jako LINET (Lightning Network). Díky této partnerství budou uživatelé aplikace Windy.com nyní moci sledovat výskyt blesků v reálném čase na celém světě, s údaji zobrazenými prakticky okamžitě.

Dle Světa Androida mohou tuto novinku využívat všichni uživatelé Windy.com, včetně těch, kteří nemají předplacený přístup k platformě. I když budou v této verzi omezeni na hodinové záznamy meteorologického radaru a dvouhodinové záznamy satelitních snímků, tyto informace budou pro většinu populace více než dostačující pro aktuální přehled počasí.

Windy.com uvádí, že pro podrobnější data, jako je desetidenní předpověď počasí, aktualizace předpovědí minimálně čtyřikrát denně, satelitní archiv sahající jeden rok zpět a dvanáctihodinový záznam radaru a satelitu, je k dispozici předplatné Windy Premium za 18,99 eur ročně (cca 460 korun).

Zdroje: Svět Androida, Windy.com