Všichni děláme chyby. Jakých svých rozhodnutí lituje Bill Gates?

Bill Gates, americký podnikatel, počítačový vědec a filantrop se stal příkladem pro milióny lidí z celého světa. Spoluzakladatel Microsoftu se prostřednictvím svého osobního blogu rád dělí se svými příznivci o své všední úvahy. Server Semana přináší tři mylná rozhodnutí, k nimž se Bill Gates na svém blogu přiznává.

Pozdní používání technologií pro humanitární účely
Bill Gates má nadaci, kterou založil se svou bývalou manželkou Melindou a miliardář několikrát věnoval část svého jmění na dobročinné účely. I přes všechnu svoji rozdajnost má podnikatel pocit, že pro zranitelné skupiny neudělal tolik, kolik by mohl, zejména pokud jde o technologie.

„V současné době trávím hodně času přemýšlením o tom, jak mohou technologie pomoci nejchudším lidem na světě zlepšit jejich život,“ vysvětlil filantrop na svých webových stránkách. Gates přiznává, že tyto nástroje mohl za účelem pomoci potřebným používat již dříve, ale nevěřil, že by mohly být tak účinné. Nyní má pocit, že své zpoždění již nedožene.

Neučení se dalším jazykům
Během školní docházky patřil Gates k nejchytřejším studentům své generace a v hodinách latiny a řečtiny byl vynikajícím žákem, ale říká, že po ukončení výuky jeho zájem o jazyky opadl, čehož velmi lituje. „Na střední škole jsem se učil latinu a řečtinu a měl jsem samé jedničky. Rád bych ale uměl francouzsky, arabsky nebo čínsky,“ uvedl Bill Gates na blogu.

Zvyk číst dlouho do noci
Kromě rad a úvah se Gates na svém blogu dělí také o komentáře ke knihám, které přečetl. Čtení je jedním z podnikatelových velkých koníčků. Jeho vášeň je tak velká, že kvůli čtení často zůstává vzhůru dlouho do noci. Tohoto zlozvyku nyní Bill Gates lituje. „Hodně čtu v noci a mým největším problémem je, že zůstávám dlouho vzhůru a druhý den nejsem vyspaný tak, jak bych chtěl,“ řekl miliardář.

Přesto, že Bill Gates neodhalil žádné zásadní tajemství, určitě spoustu lidí z řad svých příznivců inspiroval. Mnoho lidí bude nyní více myslet na dobročinnost, bude se více věnovat jazykům a knihu bude dříve ještě před půlnocí zavírat rozečtenou knihu.

Zdroj: semana.com