Vědci tvrdí, že Merkur je pozůstatkem rané Země

Merkur je planeta nejblíže Slunci. Není to přátelský svět a někteří vědci tvrdí, že by mohl být pozůstatkem rané Země nebo Venuše. Vědci provedli simulace týkající se vzniku planet ve Sluneční soustavě, které mohou být v budoucnu užitečné při hledání Země 2.0, informuje interestingengineering.com.

Merkur, který bude podrobněji zkoumat sonda BepiColombo, není přátelská planeta. Je blízko Slunce, a proto je to skalnatý a pustý svět. Někteří vědci se domnívají, že objekt může být „pozůstatkem“ rané Země a Venuše. Jak je to možné?

Vědci provedli simulace týkající se vzniku planet ve Sluneční soustavě. Ty ukázaly, že Merkur mohl vzniknout z protoplanetárního materiálu ze Země a Venuše, který byl v porovnání s těmito dvěma objekty soustředěn na kratší dráze. Měli bychom si však uvědomit, že výzkum je založen na počítačových simulacích a že tomu tak nutně nemuselo být.

Tento druh výzkumu však může v budoucnu umožnit nalezení Země 2.0, jejíž hledání stále pokračuje. Pokud budou nalezeny systémy podobné našemu, kde se nachází planeta podobná Merkuru, bude zde také šance na výskyt světa podobného našemu, kde možná budou takové podmínky, že zde bude možný život.

Zdroj: interestingengineering.com