V systému Windows již lze používat ChatGPT, aniž byste museli otevírat prohlížeč

Nový doplněk PowerToys (sada bezplatných systémových nástrojů určených pro náročné uživatele, vyvinutá společností Microsoft pro použití v systému Windows) umožní přímý přístup k aplikaci ChatGPT společnosti OpenAI, aniž by bylo nutné nejprve spustit prohlížeč. Jedná se o velký pokrok, protože ChatGPT je díky tomu přístupnější pro systém Windows 11, jak informoval server Windows Central.

Vývojářem pluginu ChatGPT je Simone Franco, který tento postup zveřejnil prostřednictvím stránky GitHub pro PowerToys. Zásuvný modul se integruje prostřednictvím aplikace PowerToys Run, což je spouštěč pro vyhledávání souborů, složek a aplikací. Přestože je v rané fázi a čeká ho ještě spousta dolaďování, jedná se o slibný nástroj, který uživatelům umožňuje přejít přímo z plochy na ChatGPT. Společnost Microsoft začala v poslední době agresivněji propagovat svůj prohlížeč Edge a následně i aplikaci Bing AI.

Například při aktualizaci prohlížeče Edge se zobrazí celostránková reklama, která vás vyzve k nastavení prohlížeče Edge jako výchozího. Díky novému nástroji však mohou uživatelé takové reklamy zcela obejít a přejít přímo na požadovanou aplikaci, v tomto případě ChatGPT. Samozřejmě to není dokonalé, protože potřebujete účet OpenAI a také náhodně vygenerovaný klíč OpenAI API, ale oba kroky stačí provést pouze jednou a pak máte téměř okamžitý přístup k chatbotu. A co víc, k jeho vyvolání stačí klávesová zkratka, což je ještě pohodlnější.

Zdroj: windowscentral.com, github.com