V Americe otevře první autonomní restaurace. Roboti budou smažit a grilovat

V nové restauraci s názvem CaliExpress by Flippy, která bude brzy otevřena, si lidé objednají na obrazovce a pak budou sledovat, jak roboti pracují s grilem na hamburgery a fritovacími koši a servírují jídlo.

Je to robo-restaurace budoucnosti, která oslavuje transakci, jež bude probíhat od polévky až po oříšky bez nucené osobní interakce. „Flippy“ robotické paže na kolejnicích budou pobíhat od stanice ke stanici, plnit koše na hranolky, třást s nimi a bouchat do nich, když je budou spouštět do oleje, píše portál NewAtlas.

Systémy s umělou inteligencí budou na objednávku čerstvě umlít hovězí maso wagyu a pak sledovat gril, jak se robotické paže Flippyho chopí lopatky, ujistí se, že je každá placka přesně tak propečená, a nasunou je na housky spolu s nezbytnou vegetou a omáčkami.

Část tohoto procesu si můžete prohlédnout níže ve videu z roku 2021, které se zaměřuje na techniku.

„Pokud je nám známo, jedná se o první fungující restauraci na světě, kde je objednávání i každý jednotlivý proces přípravy plně automatizován,“ uvedl John Miller, člen představenstva společnosti Miso Robotics, tvůrce systému. „Skloubení těchto různých technologií a vytvoření nejvíce autonomní restaurace na světě je vyvrcholením let výzkumu, vývoje a investic do rodiny revolučních společností.“

Autonomní hamburgerová stanice bude stát stranou hamburgerového baru s obsluhou, takže kolem budou stále přítomni lidští pracovníci, kteří budou uklízet Flippyho chyby a nevrle zírat na stroje, které brzy umožní, aby fastfoody provozovali mnohem menší posádky, v méně stresujícím prostředí … a zároveň poskytovat nadprůměrné mzdy.

Samozřejmě, že je to připraveno jako návnada pro Instagram, kde jsou roboti při práci na očích, a Miso také vytváří zážitek, ve kterém vysloužilé robotické ruce obracející hamburgery tančí pro potěšení zákazníků. Společnost doufá, že inspiruje další generaci podnikatelů v oblasti umělé inteligence a automatizace v kuchyni.

Jistě můžeme očekávat, že tato technologie bude rychle postupovat.

Zdroj: NewAtlas