V Abu Dhabi staví největší akvárium na světě. Bude otevřeno již příští rok

Obrovský mořský svět (Sea World) bude brzy dokončen v Abu Dhabi, ve Spojených arabských emirátech. Bude to největší vnitřní akvárium na světě. Stane se domovem desítek tisíc mořských živočišných druhů na pěti podlažích, spolu s výzkumným centrem.

Podle webu NewAtlas, stavba vzniká na turistickém a rekreačním místě na ostrově Yas a bude pokrývat 183 000 m2 podlahové plochy v pěti krytých podlažích. Mezi hlavní atrakce budou patřit interaktivní exponáty, virtuální jízda popisující cestu ze severního pólu k jižnímu a zároveň největší akvárium na světě.

Akvárium naplněné 25 miliony litrů vody bude domovem pro neuvěřitelných 68 000 mořských živočichů včetně žraloků, ryb a mořských želv. Úžasný zážitek získáte díky „Endless Vista“, což je 20 metrů vysoké okno vedoucí přes několik podlaží s krásnými výhledy do podmořského světa.

Vedle parku bude Yas Island SeaWorld Research and Rescue Center, které bude specializovaným mořským výzkumným, záchranným a rehabilitačním centrem Spojených arabských emirátů. Návštěvníci se zde budou moci seznámit s prací místních vědců a zúčastnit se vzdělávacích programů o živočišných druzích, žijících v oceánu.

Na Yas Island (ostrově Yas) bude v rámci mořského světa i skvělý zábavní park, například s obří horskou dráhou, táhnoucí se podél budovy akvária.

Zdroj: newatlas.com, prnewswire.com