Umělá inteligence předpovídá, jak budou vypadat děti narozené na Marsu. Výsledky jsou děsivé a znepokojivé

Umělá inteligence byla požádána, aby předpověděla, jak budou vypadat děti na Marsu, a výsledky nejsou pro budoucnost lidstva dobrou zprávou.

Vědci mají podezření, že život na Marsu bude mít na lidské tělo několik podivných a negativních dopadů, a nikdo neví, jak to ovlivní porod. Americký deník Sun požádal o předpověď uměle inteligentní software DALL-E a ten přišel s děsivě realisticky vypadajícími výsledky.

Při zadání klíčových slov jako „děti na Marsu“ a „dítě narozené ve vesmíru“ zobrazila umělá inteligence DALL-E několik různých konceptů. Jeden z nich zobrazuje dítě bez obličeje a s chybějícími prsty, které se vznáší ve vesmíru. Další zobrazuje velmi futuristicky vypadající chlapce a dívku se starostlivými obličeji a divnými účesy.

NASA a Elon Musk misi na Mars plánují

Zatímco jedni pracují na logistice, jiní vědci si lámou hlavu nad tím, co by nové prostředí udělalo s lidským tělem. Je možné, že by se z kolonistů Marsu nakonec vyvinul nový typ člověka. Podle serveru Business Insider by drsné podmínky na Marsu mohly zmenšit lidskou kostru a svaly.

U astronautů pobývajících na Mezinárodní vesmírné stanici došlo k oslabení kostí. Pokud se tyto účinky mohou u astronautů projevit v krátkém časovém úseku, vědci se domnívají, že život ve vesmíru na plný úvazek by mohl drasticky změnit naši stavbu těla.

Zmenšování lebek by mohlo mít za následek neurologické potíže. Slabé kosti a svaly by mohly mít další zdravotní komplikace. Mars je od Slunce vzdálenější než naše planeta a běžný den může vypadat jako zamračený den na Zemi.

Toto temnější prostředí by mohlo časem změnit lidské oči. Mezi další problémy patří vesmírné záření, před kterým by se lidé museli neustále chránit. Mars má mnohem řidší atmosféru než tady na Zemi a neexistuje zde ochrana před magnetickým polem. To znamená, že lidé by museli najít způsob, jak přežít vysokou úroveň rakovinotvorného záření.

Co je umělá inteligence DALL-E?

DALL-E je model strojového učení, který vytvořila společnost OpenAI, aby z klíčových slov vykouzlil neobvyklé obrazy. DALL-E byla vytvořen v roce 2021 a je znám jako model transformujícího jazyka, který dokáže proměnit téměř jakoukoli myšlenku v obraz.

Text i obrázek přijímá jako jediný proud dat obsahující až 1280 tokenů a je trénován pomocí maximální pravděpodobnosti, aby generoval všechny tokeny jeden po druhém.

Tento tréninkový postup umožňuje DALL-E nejen generovat obrázek od začátku, ale také regenerovat jakoukoli obdélníkovou oblast existujícího obrázku, která zasahuje do pravého dolního rohu, a to způsobem, který je v souladu s textovou výzvou.

Zdroj: redakce, thesun.co.uk, businessinsider.com