Toto jsou nejhorší telefony a zařízení, která jsme si mohli koupit

Společnosti vyrábějící chytré telefony nejsou při navrhování telefonů vždy úspěšné. Někdy přinášejí na trh značně podivné smartphony, jak napsal server Joy Of Android. Ohlédli jsme se za nejhoršími telefony a největšími průšvihy elektroniky, které skončily v zapomnění. Vítejte v síni hanby.

Samsung Galaxy Note 7

Galaxy Note 7 je pravděpodobně nejlepší gadget na tomto seznamu. Předzvěst úspěchu smartphonů s velkou obrazovkou, vybavený nejnovějšími specifikacemi, na svou dobu špičkovým fotoaparátem a vynikajícím designem a hardware. Až na to, že měl tendenci vzplanout.

Ano, Galaxy Note 7 je telefon, který musel Samsung dvakrát stáhnout z prodeje a nikdy se neobtěžoval jej znovu uvést do prodeje. Byl to důležitý moment v historii chytrých telefonů, lekce pro Samsung a dobrý pohled na to, že ani ty nejdůkladnější recenze nemohou zohlednit všechny potenciální nedostatky zařízení.

RED Hydrogen

Co jiného by mohlo být na vrcholu tohoto seznamu než telefon Red Hydrogen, který měl tu čest získat nejnižší hodnocení, jaké kdy recenzenti uvedli? Telefon byl původně ohlášen v roce 2018 a jeho seznam specifikací byl tak nadsazený, že zněl téměř jako výmysl. Byl tu holografický displej, příslib modulárního příslušenství, které by zásadně změnilo způsob používání telefonu a dokonce i možnost spárovat Hydrogen s kamerami Red na úrovni kinokvality.

Po měsících odkladů se však na trh dostal obrovský, bolestivě ovladatelný smartphone se zastaralými specifikacemi, průměrnými fotoaparáty a příšerně vypadajícím, rozmazaným pokusem o 3D bez brýlí, jehož používání hraničilo s bolestivostí. A to vše za ohromující cenu 28 600 Kč.

Hydrogen One byl pokusem o vytvoření jedinečného druhu smartphonu s Androidem, ale podařilo se mu vytvořit prakticky od začátku do konce jedinečně příšerný produkt, nedostatečně výkonný, přeplácaný, předražený, pozdě uvedený na trh a tak špatný, že se po něm zakladatel společnosti rozhodl, že je vhodný čas odejít do důchodu a zcela ukončit ambice společnosti Red v oblasti telefonů.

Amazon Fire Phone

Na rozdíl od Galaxy Note 7, Fire Phone nehořel. To je však jedno z mála pozitiv na nákladném neúspěchu společnosti Amazon, který znamenal začátek i náhlý konec jejích ambicí v oblasti chytrých telefonů.

Fire Phone byl telefonem s Androidem a Amazon se jím pokoušel převést úspěch svých tabletů Fire Tablets bez Googlu na chytré telefony, čímž se služby Amazonu dostaly do popředí zájmu. Kromě agresivních pokusů přimět vás k nákupu věcí od Amazonu byl telefon proslulý bizarním systémem čtyř předních kamer, který neustále sledoval vaši hlavu. Cílem bylo poskytnout vám systém dynamické perspektivy pomocí naklánění a otáčení hlavy, což by údajně umožnilo nový způsob interakce s telefonem. Bohužel v praxi to bylo víceméně k ničemu, hodilo se to k posouvání ikon na domovské obrazovce a k ničemu jinému.

Ouya herní konzole

Společnosti Nintendo, Microsoft a Sony dominují konzolovému trhu již desítky let. Co kdyby existovala čtvrtá konzole, úspěšná, miláček crowdfundingu, který vzal útokem Kickstarter, který by mohl rozšířit svět mobilních her na velkou obrazovku?

Ouya bohužel v těchto ambicích selhala. Nedokončená, s příliš málo hrami, příšerným softwarem a snem, který příliš předběhl svou dobu. Jediným skutečně světlým bodem byl TowerFall, který byl od té doby portován na jiné, skutečně dobré konzole, včetně Nintenda Switch, které pravděpodobně uspělo v tom druhu indie her s nízkým výkonem, jakým Ouya zoufale chtěla být.

Microsoft Lumia 950

Lumia 950 byla labutí písní Microsoftu v oblasti vlajkových zařízení se systémem Windows Phone, která byla vydána překvapivě koncem roku 2015 s operačním systémem Windows 10 Mobile. Microsoft kdysi dominoval trhu chytrých telefonů před nástupem iPhonu se svým operačním systémem Windows Mobile zaměřeným na podnikání, ale jakmile Android a iOS získaly na síle, Microsoft se vydal vlastním směrem se stylovým, kostrbatým systémem Windows Phone.

Microsoft začal příliš pozdě, jeho obchod s aplikacemi byl prakticky prázdný. Přes veškerou snahu se vývojáře nepodařilo přesvědčit, aby přešli na stranu Windows a zákazníci si je nikdy nekoupili. Lumia 950 byla ze stejných důvodů odsouzena k zániku. Možná by se věci vyvíjely jinak, kdyby Microsoft přijal aplikace pro Android už před lety a nečekal až doteď.

Google Nexus Q

Společnost Google dnes vyrábí spoustu skvělých produktů. Reproduktory, Wi-Fi routery Nest, Chromecast, telefony Pixel. Ale první vlastní zařízení společnosti, Nexus Q, mezi ně nepatří.

Co byl Nexus Q? Po všech těch letech je stále těžké určit, co to bylo. Bizarní multimediální streamer, který předcházel Chromecastu, byl rozdáván účastníkům Google I/O zdarma před jeho velkolepým debutem.

Nexus Q byl jako samostatná krabička podivně nepoužitelný, podobně jako AirPlay u Apple TV musel být obsah do něj streamovaný spuštěn na jiném zařízení, což je nápad, který Google později proměnil v původní Chromecast. Ale na rozdíl od Chromecastu, který měl širokou nabídku obsahu a malé rozměry ve tvaru klíče, který se dal snadno schovat za televizor, Nexus Q pracoval pouze se službami Google YouTube, Play Music a Play Video a byl masivní koulí velikosti melounu, kterou jste museli nějak zakomponovat do obývacího pokoje. A stál 6600 Kč.

Tragické tablety se systémem android

Galaxy Tab Note 10.1, Motorola Xoom a Droid Xyboard. Upřímně řečeno, bylo těžké vybrat jen jeden příšerný tablet se systémem Android, který bychom zařadili do tohoto seznamu, protože jich prostě bylo tolik. Tato trojice však představuje jedny z prvních zoufalství tabletů s Androidem.

Je šokující ohlédnout se zpět a zjistit, že tablety s Androidem, jako je Xoom , byly kdysi považovány za konkurenty řady iPadů společnosti Apple. Snažila se o to spousta společností, například Motorola (která do toho dala rozhodně všechno), Samsung (který se statečně stále snaží prosadit Galaxy Tab) a dokonce i samotný Google. Žádné z nich se nepodařilo výrazněji prosadit kvůli špatně navrženému operačnímu systému a ještě horší podpoře aplikací.

Blackberry Playbook

BlackBerry PlayBook by byl skvělým místem pro uzavření kapitoly BlackBerry ve světě chytrých telefonů. Byl to také iPad, který měl nejen bojovat proti tabletům Apple, ale také proti Androidu, který (v roce 2011) byl ještě mladým nováčkem, jenž neustále ubíral podíl na trhu mobilních zařízení, který kdysi BlackBerry drželo.

Naprostý neúspěch společnosti BlackBerry v oblasti softwaru a její pokus o spuštění zcela nového mobilního operačního systému a obchodu s aplikacemi na konci roku 2011 (ještě horší začátek než Windows Phone 7 od společnosti Microsoft) ji odsoudil k zániku dříve, než začala.

Ani ukvapená aktualizace softwaru 2.0, která přidala aplikace pro Android, nezachránila poslední a nejlepší pokus společnosti RIM o získání relevance. PlayBook skončil na smetišti dějin spolu s dobrým jménem společnosti BlackBerry.

Zdroj: joyofandroid.com