Thor jako zabiják dronů. Využívá elektromagnetický paprsek

THOR je elektromagnetický protiletecký systém lze nasadit k ochraně leteckých základen před bezpilotními letouny a dalšími vzdušnými hrozbami. Vyvinut byl laboratoří amerického letectva (AFRL), uvádí server Airforce technology.

THOR funguje na nekinetické bázi, což namená, že umožňuje sestřelit více cílů najednou. Jedná se v podstatě o kontejner napojený ke zdroji energie na zemi. K sestřelení bezpilotních letounů používá výkonný elektromagnetický paprsek. Pomocí paprsku vyřadí elektroniku a systému bezpilotních letonů. THOR se dokáže aktivovat a začít střílet za méně než sekundu. Jedná se o velice tichou zbraň.

Elektromagnetický paprsek poskytuje větší dosah zásahu a kratší dobu zásahu ve srovnání s kulkami nebo sítěmi. Namísto vysokoenergetických laserů využívá vysoce výkonné mikrovlny. Ty poskytují schopnost ničit roje bezpilotních letounů namísto sestřelování jednoho po druhém.

V plánu je vyvinout výkonnější verzi systému THOR C-UAS, který se bude jmenovat Mjolnir, pojmenovaný podle kladiva bájného severského boha Thora.

Zdroj: Airforce technology