Takto budou podle umělé inteligence vypadat města v roce 2050

Server Daily Mail požádal generátor obrázků Midjourney, aby ukázal svou vizi, jak bude vypadat 10 amerických měst v roce 2050, a to na základě podnětů od předních odborníků na rozvoj „chytrých měst“. Návrhy se zaměřily na věci jako přelidnění, změna klimatu a technologický pokrok, které pravděpodobně změní města budoucnosti. Výsledky ukazují, že mnohé betonové džungle bude zdobit bujná vegetace vyrůstající z výškových budov, kolem nichž se na jasně modré obloze budou vznášet vozidla s křídly.

„OSN předpovídá, že do roku 2050 budou téměř tři čtvrtiny světové populace (68 %) žít ve městech. Města budoucnosti budou využívat technologie ke zlepšení kvality života, efektivity a udržitelnosti,“ uvedl Chris Dymond, ředitel mezinárodního programu řízení inteligentních měst na Zigurat Global Institute of Technology v Barceloně. Podle Dymonda bude cestování velmi odlišné, protože hybridní pracovní a samořídící automobily změní tvář silnic. Lidé budou pravděpodobně cestovat méně, protože práce na dálku a teleprezence jsou stále dokonalejší.

Na výběr bude mnohem více druhů dopravy, včetně autonomního řízení nebo letů na vyžádání. Dymond se domnívá, že budovy budou přetvořeny tak, aby byly energeticky účinnější, a využijí každou příležitost k využití promrhané energie. Města budou také ekologičtější, zelenina a ovoce se budou pěstovat přímo na místě. Při řízení těchto měst budoucnosti bude hrát roli umělá inteligence.

„To, zda budou města lepšími místy pro život, závisí na tom, jak se občané zapojí do rozhodování na této cestě a zda jim to umělá inteligence a řada dalších technologických vymožeností usnadní,“ řekl Dymond. Wendy Shearerová, ředitelka divize chytrých měst společnosti Pulsant, souhlasí s tím, že umělá inteligence bude klíčem k řízení budoucích měst. Podle ní budou mít budoucí starostové své zástupce v podobě výkonné umělé inteligence.

Ačkoli starosta bude mít konečnou rozhodovací pravomoc, poznatky založené na datech budou integrovány do provozu města a manažer města s umělou inteligencí bude mít za úkol standardizovat a rozvíjet městské prostředí.

Zdroj: redakce, dailymail.co.uk